Siatk闚ka. Montreux Volley Masters. Polki bez problemu pokona造 Kamerun. Awansu jednak jeszcze nie ma

W czwartek drugie zwyci瘰two w turnieju Montreux Volley Masters odnios造 polskie siatkarki. Podopieczne Jacka Nawrockiego pokona造 Kamerun 3:0 (25:19, 25:22, 25:22).

W środę biało-czerwone otworzyły turniej Montreux Volley Masters siatkarskim horrorem ze światowym potentatem. Podopieczne Jacka Nawrockiego pokonały faworyzowane Brazylijki w tie-breaku.

Dzień później rywalkami zespołu znad Odry i Wisły były siatkarki z Kamerunu. Tylko w drugim z setów prowadzenie Polek było zagrożone. Ich rywalki wyszły na prowadzenie 22:20, jednak biało-czerwone nadrobiły braki i wygrały tę partię 25:22.

O dysproporcji pomiędzy zespołami najlepiej świadczą statystyki punktowe. Najlepsza po stronie Kamerunu Chrstelle Nana zdobyła 16 punktów, a najskuteczniejsza Polka, Agnieszka K彗olewska, 11. Podobny bilans  utrzymały trzy zawodniczki z Europy – Martyna Łukasik i Martyna Grajber, natomiast żadna z pozostałych siatkarek z Afryki nie była w stanie przekroczyć granicy 7 punktów.

Żeby myśleć o awansie do półfinału turnieju Montreux Volley Master Polki muszą jednak wygrać co najmniej dwa sety ze swoimi kolejnymi, piątkowymi przeciwniczkami. Będą nimi siatkarki z Rosji. Obecnie biało-czerwone z 5 punktami są liderkami swojej grupy.

Polska – Kamerun 3:0 (25:19, 25:22, 25:22)