Sport.pl

Michał Kubiak i Bartosz Kurek krytykują kontrowersyjny przepis siatkarskich MŚ

12 zamiast 14 zawodników ma znajdować się w protokole meczowym w trakcie zbliżających się siatkarskich MŚ. Przeciwni są temu trenerzy, a także zawodnicy reprezentacji, które wezmą udział w turnieju. Zapis krytykują m.in. Michał Kubiak i Bartosz Kurek.

- To burzy pomysł Vitala Heynena na polską drużynę. Trener pokazał, że potrafi skorzystać ze wszystkich, których ma w czternastce, więc odsyłanie dwóch graczy będzie mu nie po drodze - przyznał kapitan biało-czerwonych, Michał Kubiak, w rozmowie z Jerzym Mielewskim na kanale "Prawda Siatkówki" na YouTube.

- Bułgarzy zmagają się z plagą kontuzji, a Włosi nigdy nie mieli szerokiej ławki. Dla nich im mniej zawodników może być w protokole meczowym, tym większa szansa na końcowy sukces w turnieju - dodał zawodnik, wbijając szpilkę gospodarzom turnieju, który rozpocznie się 9 września.

Nowy przepis na łamach tego samego kanału krytykował również Bartosz Kurek, jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych polskich siatkarzy. - Bardzo mi się to nie podoba, ponieważ obniża to potencjał drużyny. Naszą wielką siłą jest mocna czternastka. Każdy z niej może wejść na boisko w dowolnym momencie, wnosząc coś do drużyny. Ten przepis trafia właśnie w takie zespoły jak nasz.

Kubiak zdradził jeszcze, że większość trenerów reprezentacji, które wezmą udział w mistrzostwach, wspólnie postara się o to, by nowy przepis nie wszedł w życie. - Vital powiedział nam, że kilku trenerów, jeżeli nie większość, wystosowało pismo do siatkarskich władz, starając się to zmienić. Mówił, że w przeszłości takie sytuacje również miały miejsce i apele trenerów dawały efekt - przyznał 30-latek.

Polska swój pierwszy mecz na mistrzostwach świata rozegra 12 września. Jej rywalem bedzie reprezentacja Kuby. Później biało-czerwoni zmierzą się także z Portoryko, Finlandią, Iranem i Bułgarią.

Więcej o siatkówce:

>> Creme de la creme siatkówki! To oni mają być gwiazdami mistrzostw świata [TOP 11]

>> Wielkie osłabienie Francji przed mistrzostwami świata? Ngapeth walczy z urazem

>> Wygrali turniej Jerzego Wagnera, zaraz będą bronić tytułu na mistrzostwach świata

>> Organizatorzy zmienili system. Heynen grzmi

>> Vital Heynen: Na mistrzostwach nie zagramy ani jednego idealnego meczu

Więcej o:
Komentarze (11)
Kubiak i Kurek krytykują kontrowersyjny przepis siatkarskich MŚ
Zaloguj się
 • fantomas200

  Oceniono 17 razy 13

  A co na to nasz znakomity Obatel Czarnecki? Ma pole do popisu. Niech użyje swojego złotoustego potoku do załatwienia sprawy. Jako v-ce Prezes PZPS ma taki obowiązek. Z niecierpliwością czekam na informacje o efektach. Ha, ha!

 • adamtko

  Oceniono 8 razy 8

  Zmiany w przepisach są i być mają. Rzecz nie w zmianach a w trybie ich wprowadzania. Jeśli przyjąć, że przygotowania reprezentacji do dużych imprez to co najmniej rok, to mniej więcej 1,5 roku przed wprowadzeniem danej zmiany należy rozpocząć konsultacje, a najpóźniej rok przed imprezą ogłosić plan wprowadzania. To dotyczy większości dyscyplin.

 • kuku666

  Oceniono 3 razy 1

  Reprezentacja nie powinna się tym przejmowac tylko ograć sportowo i jednych i drugich w razie konieczności.

 • szats69

  0

  Do wprowadzenia zmian za pięć dwunasta można się przyczepić. Natomiast jeśli mamy dobrą 14, to dwunastkę też musimy mieć dobrą. Żeby tylko po turnieju nie było to usprawiedliwieniem dla klapy.

 • moler1

  Oceniono 3 razy -1

  nie rozumiem tego lamentu

 • krflis

  Oceniono 3 razy -1

  Przepis bez sensu to fakt. Ale dlaczego mówi się o jego wprowadzeniu skoro dokładnie tak samo było 4 lata temu w Polsce? Też zawsze 2 zawodników siedziało na trybunach.

 • buk.humor.dziczyzna11

  Oceniono 7 razy -1

  no i jeszcze ten dokuczliwy wiatr!!!!!!!!!!!!

 • dert4

  Oceniono 2 razy -2

  Kurek - jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych polskich siatkarzy.
  Ale kłamstwo GW. Kurek nie jest mistrzem świata, i nigdy nie będzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX