Siatkówka. Wielkie osłabienie Francji przed mistrzostwami świata? Ngapeth walczy z urazem

Jeden z filarów siatkarskiej reprezentacji Francji, Earvin Ngapeth, walczy z urazem brzucha. To oznacza, że nie wiadomo, jak będzie wyglądać jego dyspozycja na mistrzostwach świata.

Zwycięzcy Ligi Światowej 2015 i 2017, a także mistrzostwa Europy 2015, reprezentanci Francji, mogą wystąpić na zbliżających się mistrzostwach świata osłabieni. Wszystko przez uraz ich asa, byłego zawodnika Azimut Modeny, przyjmującego Earvina Ngapetha.

Jak podają włoskie i francuskie media, jeden z najlepszych zawodników na świecie doznał kontuzji mięśni brzucha. Uraz ten może wymagać dwóch lub nawet trzech tygodni przerwy dla przyjmującego. Co ciekawe, podobna sytuacja spotkała Ngapetha rok temu na mistrzostwach Europy. Wtedy zawodnik również mierzył się z urazem.

Trener reprezentacji Francji, Laurent Tillie, zapewnia, że mimo wszystko nie ma powodów do niepokoju, ponieważ kontuzja przyjmującego wydaje się być lżejsza niż ta z 2017 roku.

Siatkarski mundial rozpoczyna się 9 września. Na mistrzostwach świata Francja zagra w grupie B z Brazylią, Chinami, Kanadą, Egiptem i Holandią. Jej pierwszymi przeciwnikami, z którymi rywalizować będzie już 12 września (20.30), będą siatkarze z Azji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.