Sport.pl

Skandal przed MŚ w siatkówce. Organizatorzy zmienili system. Heynen grzmi

Już po losowaniu grup siatkarskich mistrzostw świata organizatorzy postanowili zmienić terminarz i system rozgrywek drugiej fazy turnieju. Teraz do sytuacji odniósł się Vital Heynen. - Jak można tak zrobić?! - grzmi.

9 września rozpoczną się siatkarskie mistrzostwa świata. W tym roku będą odbywać się one we Włoszech i w Bułgarii. Tytuły wywalczone przed czterema laty będą bronić Polacy. Ekipa Vitala Heynena zagra w grupie D, a ich rywalami będą współgospodarze turnieju Bułgarzy, a także Iran, Kuba, Finlandia oraz Portoryko. Do drugiej rundy awansują po cztery zespoły.

Problemem jest fakt, że organizatorzy postanowili zmienić system i terminarz tej fazy turnieju. W listopadzie 2017 roku rozlosowano grupy pierwszej rundy, natomiast kilka miesięcy później - już po losowaniu - zmieniono przydział drużyn do drugiej rundy.

Początkowo do grupy H, która będzie rozgrywać swoje mecze w Warnie, miały trafić dwa zespoły z grupy D (czyli z "polskiej" grupy, która również gra mecze pierwszej rundy w Warnie). 

Według najnowszego terminarza w Warnie pozostanie jedynie zwycięzca grupy D, a dołączą do niego drugi zespół grupy C, trzecia drużyna grupy B i czwarta grupy A.

Ze zmiany systemu rozgrywek nie jest zadowolony selekcjoner polskiej reprezentacji, Vital Heynen, który grzmiał w rozmowie z Marcinem Lepą na kanale "Prawda siatki" na YouTube. - Jak możesz po losowaniu zmienić system gry?! To bardzo dziwne. Uważam, że to ogromna szkoda dla całej siatkówki - powiedział trener.

 

Heynen dodaje przy tym, że jego zespół jedzie na mistrzostwa z jednym celem dotyczącym tej fazy, a mianowicie, aby wygrać grupę D.

- Jedziemy tam, żeby wygrać grupę, więc mam nadzieję, że ta zmiana na nas nie wpłynie. W pierwszej rundzie trzeba zdobyć maksymalną liczbę punktów, bo to ma znaczenie w drugiej fazie. Jeśli przegramy raz, sytuacja się skomplikuje, ale może uda się przetrwać. Ale jeśli przegramy dwa mecze w pierwszej fazie, mistrzostwa dla nas się skończą - stwierdził Heynen.

Polacy zmagania w grupie D rozpoczną 12 września. Wtedy to o 20.30 podejmą Kubę. Następnego dnia biało-czerwoni o godz. 17 zagrają z Portoryko.15 września zmierzą się z Finlandią. Dwa dni później zagrają przeciwko Iranowi i na zakończenie pierwszej rundy, 18 września, podejmą współgospodarzy mistrzostw, Bułgarię.

Więcej o:
Komentarze (19)
Skandal na mistrzostwach świata w siatkówce. Organizatorzy zmieniają terminarz
Zaloguj się
 • atr8

  Oceniono 11 razy 9

  Módlmy się, żeby obatel awansował do władz światowych, to zrobi tam dobrą zmianę i już zawsze wszystko będzie uczciwie organizowane.

 • fat_horselover

  Oceniono 11 razy 9

  Można mówić co się chce o fifie, ale w porównaniu z tym, co za każdym razem wyczynia siatkarska federacja, piłkarski mundial to jest szczyt przewidywalności i uczciwości.

 • bonenecklace

  Oceniono 4 razy 4

  Niepotrzebne rozdmuchiwanie tematu. Nasi są w niezłej dyspozycji, więc zmiany powinni mieć w poważaniu i po prostu robić swoje czyli wygrywać. Nie wiem dlaczego my sobie zawsze to robimy? Prowadzimy deliberacje, zamiast iść po swoje na parkiecie. Jeśli trener przeżywa takie rzeczy, to tym samym ten niepokój i niezadowolenie przerzuca na zawodników. Jaki jest sens takiej czczej gadaniny? Już tego samozwańczego znaffcy siatkówki z Polszmatu nie mogę słuchać (o ile pamięć mnie nie myli zaczynał od piłki, więc ma spory rozrzut :). Całkiem możliwe, że Bułgarzy zrobili to specjalnie, żeby zasiać niepewność w głowach ekip znajdujących się w lepszej dyspozycji. Ale jakoś nie słyszę, żeby inni jęczeli w związku z tym faktem. To ich bardziej zdopinguje do spuszczenia łomotu gospodarzom, i my powinniśmy zrobić to samo.

 • darrek11

  Oceniono 6 razy 4

  No coz FIVB nie raz juz pokazala, ze jest sklonna do manipulacji. To jest kolejny dowod.

 • projmat

  Oceniono 7 razy 3

  "podejmować" to będą Bułgarzy jako gospodarze.

 • chumski

  Oceniono 2 razy 2

  Sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po bułgarsko-włoskiej stronie.

 • boliver

  Oceniono 2 razy 2

  Mafia,,

 • marek804

  Oceniono 1 raz 1

  W siatkówce zawsze były dziwne zasady faworyzujące gospodarzy mistrzostw. Niestety mistrzami w tym są Włosi. Szkoda że nie ma z góry narzuconych zasad rozgrywania mistrzostw. Wtedy skończyły by się kombinacje gospodarzy.

 • adcore

  Oceniono 1 raz 1

  jak trener zaczyna möwic o przegranych to niedobrze to wrözy.....nie powinno byc takiej opcji

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX