Siatkówka. Nie ZAKSA a Asseco Resovia Rzeszów zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata?

Choć to ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a nie Asseco Resovia Rzeszów zdobyła wicemistrzostwo Polski, to właśnie zespół z Podkarpacia ma ponoć wystąpić w kolejnej edycji Klubowych Mistrzostw Świata. Taką informację podał "Przegląd Sportowy".

Sezon 2017/2018 PlusLigi był dla Asseco Resovii Rzeszów jednym z trudniejszych w ostatnim czasie. Zespół prowadzony początkowo przez Roberto Serniottiego, a następnie przez Andrzeja Kowala, zajął dopiero 6. miejsce w rozgrywkach siatkarskiej ekstraklasy. Rezultat ten pociągnął za sobą zmiany personalne w zespole. Władze klubu na kolejne rozgrywki związały się między innymi z Kawiką Shoji czy Mateuszem Miką – znanymi nazwiskami światowych parkietów.

Choć w Lidze Mistrzów drużyna z Podkarpacia nie zagra, to ponoć ma szansę zaprezentować się na światowych parkietach. Ma się to wydarzyć dzięki Klubowym Mistrzostwom Świata. Tych informacji oficjalnie nie potwierdza jednak organizator imprezy.

Klubowe Mistrzostwa Świata rozpoczną się 26 listopada, a zakończą 2 grudnia. Udziału w nich pewny jest aktualny mistrz Polski, PGE Skra Bełchatów. W poprzedniej edycji imprezy triumfowali siatkarze Zenitu Kazań.