Siatkówka. Liga Siatkówki Kobiet w kryzysie? Kolejny klub wycofał się z rozgrywek

Trefl Proxima Kraków, który w poprzednim sezonie zajął 6. miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet, wycofał się z gry w kolejnych rozgrywkach. Powodem był problem z halą.

Trefl Proxima Kraków był nowym zespołem, który przed sezonem 2017/2018 powstał z przeniesienia Atomu Trefla Sopot na południe Polski. Już od samego początku drużyna borykała się z problemami z halą, czym tłumaczyła średnią dyspozycję na początku rozgrywek. Od połowy grudnia siatkarki mogły trenować w obiekcie meczowym, co przełożyło się na lepszą dyspozycję i finalne zajęcie 6. miejsca w LSK.

Władze klubu zwracały uwagę na ciągnące się remonty obiektu zarządzanego przez Gminę Miejską Kraków i brak możliwości przygotowania zespołu do kolejnego sezonu. Mimo apelów Trefl Proxima Kraków został postawiony pod ścianą, będąc odesłanym do „bezskutecznego poszukiwania możliwości wynajęcia czasu komercyjnego u dzierżawców miejskich obiektów”.

– Ostateczne stanowisko GMK z dnia 13.08.2018 roku jest w kontrapunkcie do dotychczas podejmowanych działań i konsultacji, na podstawie których podjęliśmy się budowania stabilnej organizacji i mocnego zespołu na nadchodzący sezon. Partnerzy zespołu gwarantujący fundament finansowy powierzyli nam swoje marki do reprezentowania ich w warunkach wysokiego standardu sportowego i marketingowego, a miłośnicy, pasjonaci krakowskiej siatkówki, swoje marzenia o powrocie historycznie wyjątkowo mocnej pozycji Krakowa w halowej żeńskiej piłce siatkowej kobiet – pisze w komunikacie prezes klubu, Łukasz Kadela, wskazując, że bez hali drużyna nie jest w stanie utrzymać sponsorów i realizować misji utrzymania siatkówki na najwyższym poziomie w Krakowie.

- W związku z powyższym złożyliśmy wniosek o wycofanie zespołu Trefl Proxima Kraków z rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet, jak również zakończyliśmy działalność klubu w całości - zakończono komunikat.

Liga pochyla się nad sprawą

Polska Liga Piłki Siatkowej nie pozostawi bez odzewu decyzji władz krakowskiego klubu.

- Zarząd Trefla Proximy Kraków SA podjął ostateczną decyzję o wycofaniu zespołu z rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet sezonu 2018/19. W związku z tym faktem, zarząd Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej SA spotka się z przedstawicielami krakowskiego klubu, a w najbliższy piątek ten temat będzie poruszany na posiedzeniu Rady Nadzorczej PLPS.

Jednocześnie informujemy, że do zarządu PLPS zwróciły się już dwa kluby, które są zainteresowane zastąpieniem Trefla Proximy w rozgrywkach LSK sezonu 2018/19 – podano w wystosowanym w poniedziałek komunikacie.

Wcześniej podobną decyzję o zawieszeniu gry w LSK podjęły władze MKS-u Muszyna.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.