Siatkówka. Niespodziewana zmiana na stanowisku szkoleniowym Curpum Lubin

Nie Patrick Duflos i, jak się okazuje, nie Daniele Capriotti zajmą się Cuprum Lubin w kolejnym sezonie. W sezonie 2018/2019 drużynę prowadzić będzie Marcelo Fronckowiak.

Jeszcze w trakcie rozgrywek 2017/2018 do mediów dotarły informacje o możliwym rozstaniu Patricka Duflos, dotychczasowego trenera Cuprum Lubin, z zespołem. Znalazły one swoje potwierdzenie kilka tygodni później, kiedy Tours VB ogłosiło podpisanie kontraktu ze szkoleniowcem.

Dość szybko znalazł się zastępca na miejsce Francuza. Został nim Włoch, Daniele Capriotti, który w sezonie 2018/2019 miał przejąć odpowiedzialność za wyniki drużyny. Okazało się, że zespół będzie musiał niemalże tworzyć od nowa, ponieważ po poprzednich rozgrywkach pożegnało się z nim wielu graczy – Marcin Kryś, Dawid Gunia, Robert Taht, Piotr Hain, Milos Terzić, Adam Michalski, Keith Pupart, Michal Masny i Łukasz Kaczmarek.

W poniedziałek okazało się jednak, że to nie koniec zmian. Z drużyną rozstał się wspomniany Capriotti.

- Wszystkim kibicom i sympatykom naszego klubu chcemy przekazać istotne dla Cuprum Lubin S.A. informacje. Niestety z bardzo ważnych powodów rodzinnych Daniele Capriotti był zmuszony zrezygnować z prowadzenia drużyny Cuprum Lubin w nadchodzącym sezonie. Szanujemy podjętą przez trenera trudną decyzję i życzymy mu wszystkiego dobrego.

Jednocześnie chcemy przekazać i dobre wieści! Pierwszym trenerem miedziowych w sezonie 2018/2019 rozgrywek PlusLigi będzie Marcelo Fronckowiak, obecnie drugi szkoleniowiec kadry narodowej Brazylii! Jest on pierwszym brazylijskim mistrzem Superligi, który zdobył mistrzostwo jako zawodnik i jako trener. Swoją trenerską karierę rozwijał pracując z drużynami w Brazylii, Francji i Rosji.

Bardzo się cieszymy, że podjął wyzwanie w polskiej PlusLidze i trafi do Lubina! Witamy trenera w Cuprum Lubin i życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie – podał klub w oficjalnym komunikacie prasowym.

Nowemu szkoleniowcowi drużyny przyjdzie pracować ze zbudowanym przez poprzednika składem, w którym znaleźli się Maciej Gorzkiewicz, Adrian Patucha, Przemysław Smoliński, Bartosz Makoś, Filip Biegun, Jakub Wachnik, Kert Toobal, Jędrzej Gruszczyński, Damian Boruch, Mariusz Marcyniak, Igor Grobelny, Bartłomiej Zawalski, Jakub Ziobrowski i Masahiro Yanagida.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.