Siatkówka. Coraz mniej niewiadomych w Chemiku Bydgoszcz. Jan Lesiuk wraca do klubu

22-letni przyjmujący, wychowanek Chemika Bydgoszcz, Jan Lesiuk, wraca do klubu znad Brdy. Tym samym zawodnik zakończył trwającą dwa lata współpracę ze Ślepskiem Suwałki.

- Cieszę się bardzo z powrotu do Bydgoszczy. Są to dla mnie tak naprawdę
rodzinne strony i na pewno włożę całe serce w to żeby wynik, który razem
osiągniemy na koniec, był najlepszy z możliwych. Patrzę pozytywnie na
współpracę z każdym z członków zespołu. Powrót do macierzystego klubu
jeszcze bardziej mnie motywuje. Jako młody zawodnik dumnie
walczyłem o medale dla Chemika i tak samo będę walczyć i w tym sezonie – mówi Jan Lesiuk.

Co ciekawe, wicemistrz I ligi z sezonu 2016/2017 ponad rok temu w nieco innym tonie wypowiadał się o klubie z Bydgoszczy. - W Ślepsku traktują mnie jak równego innym. Na pewno nie mogę powiedzieć tego o moim poprzednim klubie. Każdy ma prawo być dobrze traktowany. Wiadomo, że są różnice w obowiązkach pomiędzy starszymi, a młodszymi zawodnikami. Jednak nie wierzę, że w poprzednim klubie tych szans nie mógłbym więcej dostać. Na koniec poprzedniego sezonu z ambitnego juniora z Chemika Bydgoszcz nie zostało za wiele. Bardzo się cieszę, że trafiłem do innego klubu i poświęcają mi czas, żebym stawał się lepszy nie tylko na treningach, ale i podczas meczów. Mam nadzieję, że w przyszłości stosunek klubu z Bydgoszczy do wychowanków będzie lepszy - oceniał wtedy zawodnik w rozmowie ze Sportowymi Faktami.

Jan Lesiuk o miejsce w pierwszym składzie Chemika Bydgoszcz powalczy z Bartłomiejem Lipińskim, Pawłem Grycem i Nikolą Kovacevicem.