Siatkówka. Budowa składu ZAKSY na finiszu. Tomasz Kalembka dołącza do wicemistrzów Polski

Tomasz Kalembka, który ostatnie lata spędził w GKS-ie Katowice, dołączy do ZAKSY w sezonie 2018/2019. O podstawowy skład rywalizować będzie z Łukaszem Wiśniewskim, Mateuszem Sacharewiczem i Mateuszem Bieńkiem.

– Nie skupialiśmy się na tym, aby koniecznie pozyskać polskiego zawodnika, nie był to argument numer jeden, bo przyznam że rozglądaliśmy się również zagranicą i było kilka możliwości. W ostatnim czasie klub skoncentrował się na stawianiu na polskich młodych zawodników. Moim zdaniem Tomasz Kalembka może nam sporo pomóc. Dla niego gra w ZAKSIE jest szansą, ponieważ do tej pory nie miał jeszcze okazji walki w zespole rywalizującym o najwyższe cele – mówi trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Andrea Gardini.

Kalembka pierwsze kroki w PlusLidze stawiał w sezonie 2013/2014 w BBTS-ie Bielsko Biała. Dwa ostatnie lata to natomiast gra środkowego w GKS-ie Katowice. – Propozycję ZAKSY przyjąłem od razu, ponieważ była to moim zdaniem najlepsza opcja z dostępnych ofert. Zależało mi bardzo żeby pozostać w najwyższej klasie rozgrywkowej – dodaje zawodnik.

Na jego pozycji do wicemistrzów Polski dołączył jeszcze Mateusz Sacharewicz. Ponadto, w zespole w kolejnym sezonie zagrają jeszcze Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka, Przemysław Stępień i Brandon Koppers. Drużynę opuścili z kolei Maurice Torres, Marco Falaschi, Rafał Buszek, Korneliusz Banach, Kamil Semeniuk, Aleksander Maziarz, Krzysztof Zapłacki i Krzysztof Rejno.