Siatkówka. Skład Trefla zamknięty. Miłosz Hebda wraca do Gdańska

Skład Trefla na nadchodzące rozgrywki uzupełni przyjmujący Miłosz Hebda, który w Gdańsku występował już w sezonach 2015/2016 oraz 2016/2017, a przez ostatni rok grał we włoskiej Serie A. Zawodnik związał się z klubem rocznym kontraktem.

- Decyzja była prosta – musieliśmy znaleźć jak najlepsze rozwiązanie na zamknięcie pozycji przyjmującego, więc gdy dowiedziałem się, że Miłosz myśli o powrocie z Włoch do Polski, od razu zaczęliśmy rozmawiać. Bardzo się cieszę, że Miłosz ponownie będzie grać w Gdańsku, ponieważ to zawodnik, który poza swoimi umiejętnościami na boisku zawsze wnosi do zespołu także bardzo pozytywną energię – mówi trener Andrea Anastasi.   

- Bardzo się cieszę z powrotu do Gdańska. Czuję się tutaj jak w domu, z tych dwóch poprzednich sezonów mam tu wielu przyjaciół, więc jestem szczęśliwy, że będę mógł ponownie bronić żółto-czarnych barw. Dam z siebie wszystko, by jak najmocniej pomóc drużynie oraz wspierać kolegów zarówno na boisku, jak i poza nim. Cieszę się z tego powrotu także dlatego, że znam system pracy trenera Anastasiego oraz oczywiście część zawodników, z którymi grałem tutaj dwa sezony temu – dodaje Miłosz Hebda.

Miłosz Hebda ma 27 lat i mierzy 208 cm. Pochodzi z Nowego Sącza i w tamtejszym Dunajcu rozpoczynał swoją karierę. Szlify pobierał następnie w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. W sezonie 2009/2010 zadebiutował w PlusLidze w barwach PGE Skry Bełchatów, która w tamtych rozgrywkach sięgnęła po mistrzostwo Polski, srebro Klubowych Mistrzostw Świata i brąz Ligi Mistrzów. Przez kolejne cztery lata występował w AZS-ie Częstochowa, z którym w 2012 roku triumfował w Pucharze Challenge. W sezonie 2014/2015 bronił barw drużyny z Będzina, skąd następnie trafił do Trefla Gdańsk. W drużynie trenera Anastasiego występował w dwóch sezonach – 2015/2016 oraz 2016/2017. W pierwszym swoim oficjalnym występie w żółto-czarnych barwach zdobył Superpuchar Polski, a w ciągu dwóch lat zaliczył 48 ligowych spotkań, w których zdobył 331 punktów.

Hebda zamknął skład Trefla Gdańsk na sezon 2018/2019. Przypomnijmy, że na pozycji atakującego występować będą Maciej Muzaj oraz Kewin Sasak, na rozegraniu Marcin Janusz i Michał Kozłowski, środkowymi będą Piotr Nowakowski, Wojciech Grzyb, Patryk Niemiec i Bartłomiej Mordyl, jako przyjmujący poza Miłoszem Hebdą grać będą Ruben Schott, Nikola Mijailović i Szymon Jakubiszak, a na pozycji libero pozostał duet z poprzednich rozgrywek – Fabian Majcherski i Maciej Olenderek.