Siatkówka. Bomba transferowa potwierdzona! Matej Kazijski w Stoczni Szczecin

Już kilka tygodni temu informowaliśmy, że w kręgu transferowych zainteresowań Stoczni Szczecin znalazła się gwiazda siatkówki, Matej Kazijski. W poniedziałek klub ogłosił podpisanie kontraktu z bułgarskim przyjmującym.

Kilka tygodni temu jako pierwsi w Polsce informowaliśmy o tym, że na celowniku Stoczni Szczecin znalazło się trio – Bartosz Kurek, Łukasz Żygadło i Matej Kazijski. Sukcesywnie klub potwierdzał nasze źródła – najpierw ogłosił transfer polskiego atakującego, później rozgrywającego, a następnie powiedział o zatrudnieniu nowego dyrektora sportowego, znanego trenera Radostina Stojczewa. Nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie kolejnej „bomby”. Do drużyny w sezonie 2018/2019 dołączy gwiazda siatkówki, Matej Kazijski.

– Uważam, że PlusLiga to bardzo silna i ciekawa liga, a jej najlepszą wizytówką są niesamowici kibice – mówi nowy przyjmujący Stoczni. – Wielokrotnie rozgrywałem tu mecze z reprezentacją czy w Lidze Mistrzów, więc na własnej skórze doświadczyłem tego dopingu i przeżywałem atmosferę, jaka panuje podczas spotkań. Zrobiło to na mnie naprawdę duże wrażenie i zawsze miałem gdzieś w głowie myśl, że chciałbym tu kiedyś zagrać. Cieszę się, że teraz pojawiła się taka możliwość i będę miał okazję występować w barwach Stoczni Szczecin – dodaje Bułgar.

Wcześniej siatkarz występował między innymi w Dynamie Moskwa, Itas Diatec Trentino czy Halkbanku Ankara. W reprezentacji sięgnął po brązowy medal mistrzostw świata i Europy. Trzykrotnie odniósł zwycięstwo w Lidze Mistrzów, cztery razy wygrywał mistrzostwo Włoch i raz mistrzostwo Rosji.

Więcej o: