Siatkówka. Japońskie wzmocnienie Cuprum Lubin zamyka skład drużyny

Najpierw w PlusLidze pojawił się Taichiro Koga, a teraz do polskich rozgrywek dołączy kolejny Japończyk! Transfer Masahiro Yanagidy zamknął skład Cuprum Lubin na sezon 2018/2019.

Masahiro Yanagida wzmocni przyjęcie Cuprum Lubin w zbliżającym się sezonie rozgrywek PlusLigi.
Nowy zawodnik „miedziowych” jest kapitanem kadry narodowej Japonii. W sezonie 2017/2018 występował w niemieckiej Bundeslidze, w drużynie TV Ingersoll Bühl, gdzie zdobył tytuł MVP Pucharu Niemiec 2018.

Z klubem związał się rocznym kontraktem. Jest to dziewiąty zawodnik, który podpisał umowę z Cuprum Lubin. Wcześniej zrobili to Jakub Wachnik, Kert Toobal, Jędrzej Gruszczyński, Damian Boruch, Mariusz Marcyniak, Igro Grobelny, Bartłomiej Zawalski i Jakub Ziobrowski.

Trzęsienie ziemi w Cuprum

Jeszcze w trakcie sezonu 2017/2018 do mediów dochodziły głosy o problemach w Cuprum Lubin. Z drużyny odeszło wielu zawodników – Łukasz Kaczmarek, Robert Taht, Marcin Kryś, Michal Masny, Keith Pupart, Adam Michalski, Milos Terzić, Dawid Gunia oraz Piotr Hain. Doszło również do roszady na stanowisku trenerskim. Patricka Duflos zastąpił Daniele Capriotti.

Tylko pięciu zawodników zdecydowało się przedłużyć kontrakt z zespołem z Lubina. W ich gronie znaleźli się Maciej Gorzkiewicz, Adrian Patucha, Przemysław Smoliński, Bartosz Makoś oraz Filip Biegun.

Więcej o: