Siatkówka. Mistrz Europy i świata dołącza do Cuprum Lubin

Nowym zawodnikiem Cuprum Lubin został Jakub Ziobrowski. Mistrz Europy i świata juniorów związał się z klubem rocznym kontraktem.

21-letni Jakub Ziobrowski karierę rozpoczynał w AKS-ie Resovia Rzeszów, z którego przeniósł się do SMS-u Spała, a następnie do Cerradu Czarnych Radom. Młody atakujący w sezonie 2017/2018 był statystycznie 20. zawodnikiem na swojej pozycji w PlusLidze.

Siatkarz ma bogate doświadczenie reprezentacyjne na szczeblu juniorskim. Jest złotym medalistą mistrzostw Europy i mistrzostw świata z 2015 roku w kategorii kadetów, złotym medalistą mistrzostw Europy juniorów z 2016 i złotym medalistą mistrzostw świata juniorów z 2017 roku.

Ziobrowski wraz z Adrianem Patuchą odpowiadać będzie za atak Cuprum Lubin w sezonie 2018/2019. Skład drużyny na przestrzeni roku uległ zasadniczej zmianie. Szeregi lubinian opuścili Robert Taht, Łukasz Kaczmarek, Keith Pupart, Marcin Kryś, Michal Masny, Adam Michalski, Milos Terzić, Dawid Gunia i Piotr Hain. Zmienił się również trener. Patricka Duflos zastąpił Daniele Capriotti.

W zespole w nadchodzącym sezonie zagrają Maciej Gorzkiewicz, Adrian Patucha, Przemysław Smoliński, Bartosz Makoś, Filip Biegun, a także nowi siatkarze – Jakub Wachnik, Kert Toobal, Jędrzej Gruszczyński, Damian Boruch, Mariusz Marcyniak, Igor Grobelny, Bartłomiej Zawalski oraz wspomniany Jakub Ziobrowski.

Więcej o: