Siatkówka. Czas na powrót do zwycięstw! Będą niespodzianki w polskiej kadrze na turniej w Australii

Bez Fabiana Drzyzgi, Dawida Konarskiego czy Damiana Schulza do rozgrywek Siatkarskiej Ligi Narodów w australijskim Melbourne przystąpi polska kadra. Swoją szansę na grę dostanie m.in. Marcin Janusz.

Przed polskimi siatkarzami 5. tydzień zmagań Siatkarskiej Ligi Narodów. Tym razem biało-czerwoni przeniosą się do australijskiego Melbourne, by tam powalczyć o zmazanie złego wrażenia po turnieju w Chicago, w którym ponieśli trzy porażki z rzędu (z Iranem, USA i Serbią).

Po wielu roszadach w składzie i czterech turniejach SLN podopieczni Vitala Heynena znajdują się na 5. miejscu w tabeli rozgrywek. Mając 23 punkty, wyprzedzają Serbię i Włochy (miejsca numer 6 i 7), do czwartej Brazylii tracąc jeden punkt. Do liderów z Francji brakuje im jednak znacznie więcej – trójkolorowi mają 30 punktów.

W składzie na australijską odsłonę Siatkarskiej Ligi Narodów zabrakło m.in. Fabiana Drzyzgi, Damiana Schulza czy Dawida Konarskiego. Sztab szkoleniowy zastrzegł jednak, że w drużynie przed samym turniejem może dojść jeszcze do zmian.

W Melbourne biało-czerwoni zmierzą się z Australią, Argentyną i Brazylią. Turniej finałowy SLN odbędzie się w dniach od 4 do 8 lipca we francuskim Lille.

Wstępny skład na turniej w Melbourne:

Atakujący: Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Marcin Janusz

Środkowi: Bartłomiej Lemański, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek

Przyjmujący: Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Bartosz Kwolek, Mateusz Mika, Bartosz Bednorz

Libero: Paweł Zatorski

Możliwości rotacji Vital Heynen upatruje w Piotrze Nowakowskim, Dawidzie Konarskim, Marcinie Komendzie, Damiana Schulzu, Fabianie Drzyzdze, Michale Żurku i Kacprze Piechockim.

Liga Narodów. Polska zwycięża z Francją 3:0. Kurek obiecujący, Bieniek imponujący. Co Wilfredo Leon mówił o meczu?