Liga Narodów. Polska pokonała Niemcy. Wielkie zwycięstwo

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet pokonała Niemcy 3:1 (25:21, 21:25, 25:20, 25:9) w meczu Ligi Narodów. W ostatnim secie Polki wygrały aż do dziewięciu! W pewnym momencie prowadziły już 18:1.

W pierwszym secie bardzo wyrównana walka trwała do stanu 19:19. Potem znakomicie zadziałał blok, dzięki czemu Polki objęły trzypunktowe prowadzenie i wygrały pierwszą partię do 21.

W drugim secie Polki straciły dystans do rywalek, przez co przegrywały już 16:20 i nie potrafiły zniwelować straty w końcówce seta (przegrały do 21).

Trzeci set wyglądał jednak zupełnie inaczej, Polki schodziły na drugą przerwę techniczną po asie Kąkolewskiej z prowadzeniem 16:12, którego nie oddały do końca seta (wygrana do 20).

Niesamowicie rozpoczął się czwarty set. Polki blokowały rywalki i posyłały asy serwisowe, dzięki czemu prowadziły już 11:0! Na drugą przerwę techniczną schodziły z prowadzeniem 16:1, a najwyższe prowadzenie wynosiło 18:1!

Niemki zaczęły punktować dopiero w końcówce, ostatecznie zdołały wygrać w ostatnim secie zaledwie dziewięć piłek!

Po tym zwycięstwie Polki zajmują 9. miejsce w Lidze Narodów (pięć zwycięstw, sześć porażek) z 14 pkt. Niemki są 12. (11 pkt). Prowadzi USA (31 pkt), przed Serbią (27 pkt), Brazylią (26 pkt), Turcją (25 pkt) oraz Holandią (24 pkt).