Siatkówka. Ciąg dalszy roszad w Cuprum Lubin

W sezonie 2018/2019 Mariusz Marcyniak będzie bronił barw Cuprum Lubin. Zawodnik związał się z klubem rocznym kontraktem.

Mariusz Marcyniak w nadchodzącym sezonie będzie grał na pozycji środkowego w Cuprum Lubin. Mierzący 206 cm siatkarz występuje w PlusLidze od 2011 roku i na swym koncie ma już parę klubów: BBTS Bielsko-Biała, AZS Częstochowa (3 sezony), PGE Skra Bełchatów (2 sezony, gdzie zdobył z drużyną Puchar Polski i brąz, a w następnym roku srebro w mistrzostwach Polski) oraz Aluron Virtu Warta Zawiercie.

Po sezonie 2017/2018, w którym Cuprum Lubin zajęło 7. miejsce w PlusLidze, do opinii publicznej zaczęły dochodzić głosy o niestabilności finansowej zespołu. Choć władze drużyny zaprzeczały pogłoskom, że team sprzeda licencję i nie wystąpi w kolejnej edycji siatkarskiej ekstraklasy mężczyzn, to wciąż było cicho o transferach.

Najpierw pożegnano się z trenerem lubinian, Patrickiem Duflos, który przyjął propozycję Tours VB. Później zaczęto mówić o tym, że as Cuprum, Łukasz Kaczmarek, przeniesie się do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Z drużyny odeszli również Robert Taht (Arkas Izmir), Marcin Kryś, Michal Masny (Aluron Virtu Warta Zawiercie), Keith Pupart (Noliko Maaseik), Adam Michalski, Milos Terzić, Dawid Gunia (Jastrzębski Węgiel) oraz Piotr Hain (również Jastrzębski).

Do tej pory zgłoszono jedynie transfery wspominanego Marcyniaka, Damiana Borucha (z Jastrzębskiego Węgla), Jędrzeja Gruszczyńskiego (ONICO Warszawa) i Kerta Toobala (Rennes Volley). Drużynę poprowadzi Daniele Capriotti.