Liga Narodów. Polska - Niemcy 1:3. Maciej Muzaj: Po prostu zagrałem gorzej. Tyle

- Po prostu zagrałem gorzej. Dawno nie miałem okazji zagrania meczu. Tyle - mówi Maciej Muza, gdy pytamy czy mentalnie nie radzi sobie z grą w reprezentacji Polski siatkarzy. Atakujący wyszedł w "szóstce" na mecz z Niemcami, ale trener Vital Heynen szybko go zmienił. Polska przegrała 1:3 (18:25, 21:25, 25:21, 25:27). Teraz reprezentacja zagra w turniejach w Japonii, USA i Australii

Łukasz Jachimiak: Wyjeżdżacie w świat z bilansem pięciu zwycięstw w sześciu meczach Ligi Narodów. Ale czy nie wyjeżdżacie też z trochę podciętymi skrzydłami przez tę porażkę z Niemcami?

Maciej Muzaj: Bilans cieszy, ale porażka z Niemcami faktycznie może trochę martwić, bo zagraliśmy w słabym stylu. Ten mecz można było przegrać, ale trzeba było zagrać lepiej. On nie wyglądał tak, jak pięć naszych poprzednich spotkań. Trochę pracy nas czeka. Ale jestem dobrej myśli. Mimo że teraz jestem trochę zdenerwowany. Pewnie jutro bardziej docenię bilans. Niemcy nie zagrają w mistrzostwach świata, dla nich jedyną ważną imprezą jest Liga Narodów, na nas się bardzo zmobilizowali i wygrali ten zacięty mecz.

Trener Heynen cały czas pokazuje, że my myślimy niemal wyłącznie o mistrzostwach. Z Niemcami zagrała cała Wasza „14”.

- Bardzo się cieszę, że trener stawia na młodych. Daje nam szansę zagrania, nawet popełnienia swoich błędów na boisku. To ważne, łapiemy doświadczenie, jego się przecież nabiera z każdym kolejnym meczem. To bardzo ważne, że można wejść, poczuć atmosferę meczową z boiska, a nie tylko z boku. Ja z Niemcami dostałem szansę wyjścia w „szóstce”, niestety po dwóch przegranych setach moja szansa się skończyła. Ale cieszę się, że w ogóle ją miałem. Wcześniej niewiele dostałem takich okazji, mimo że to przecież nie jest mój pierwszy sezon w reprezentacji.

Mecz skończyłeś z bilansem 4/10 w ataku, punktu nie zdobyłeś ani w bloku, ani na zagrywce. Dobrze się domyślam, że nie jesteś z siebie zadowolony?

- Nie jestem.

Zjadły Cię nerwy?

- Nie, po prostu zagrałem gorzej. Dawno nie miałem okazji zagrania meczu. Tyle.

Wiesz, że coraz częściej pojawia się taka opinia: „Muzaj ma wielki talent i wielki potencjał, ale nie daje rady mentalnie”. To prawda?

- Nie, nie czuję czegoś takiego.

Zobacz wideo
Więcej o: