Sport.pl

Siatkówka. Bez Bednorza, Miki, Schulza i Kaczmarka w Łodzi. Czy passa biało-czerwonych zostanie podtrzymana?

Łukasz Kaczmarek, Damian Schulz, Bartosz Bednorz i Mateusz Mika - między innymi tych siatkarzy nie zobaczymy w Łodzi podczas drugiego weekendu Siatkarskiej Ligi Narodów. Czy biało-czerwonym uda się podtrzymać passę zwycięstw?

Pierwszy weekend Siatkarskiej Ligi Narodów Polacy zapamiętają bardzo dobrze. Zespół prowadzony przez Vitala Heynena odniósł trzy zwycięstwa – z Koreą, Rosją oraz Kanadą. Biało-czerwoni stoją przed kolejnym wyzwaniem – w nadchodzący weekend zmierzą się z Francją, Chinami i Niemcami w łódzkiej Atlas Arenie.

Tak, jak zapowiadał belgijski szkoleniowiec polskiej drużyny narodowej, w zespole podczas Siatkarskiej Ligi Narodów dochodzić będzie do sporych roszad kadrowych. W każdym z trzech dotychczasowych spotkań szkoleniowiec desygnował do gry inny skład. Również w czasie nadchodzącego weekendu polska publiczność będzie mogła zobaczyć nieco odmienne oblicze polskiego teamu. W drużynie znaleźli się Maciej Muzaj i Bartosz Kurek, których zabrakło w Katowicach i Krakowie. Będzie w niej również złoty junior, Bartosz Kwolek.

W składzie biało-czerwonych zabraknie Damiana Schulza, Łukasza Kaczmarka, Bartosza Bednorza, Kacpra Piechockiego czy Bartłomieja Lemańskiego, którzy w tym sezonie już pokazali się publiczności podczas sparingów czy Ligi Narodów w Spodku i Tauron Arenie Kraków.

Podobnie jak wcześniej Vital Heynen nie skorzysta z umiejętności Mateusza Miki i Damiana Wojtaszka, którzy mierzą się w urazami. Zabraknie również Norberta Hubera, Tomasza Fornala, Marcina Janusza, Jana Nowakowskiego i Marcina Komendy.

Skład na Siatkarską Ligę Narodów w Łodzi:

atakujący: Maciej Muzaj, Dawid Konarski, Bartosz Kurek

środkowy: Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

przyjmujący: Artur Szalpuk, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Bartosz Kwolek

libero: Michał Żurek, Paweł Zatorski

Komentarze (5)
Siatkówka. Bez Bednorza, Miki, Schulza i Kaczmarka w Łodzi. Czy passa biało-czerwonych zostanie podtrzymana?
Zaloguj się
 • pietrix79

  Oceniono 1 raz 1

  Ta metoda, może naprawdę zadziałać świetnie, bo w tej chwili nasi przeciwnicy muszą za każdym razem zmieniać taktykę, do nowego składu Polaków. Póki co, rotacja składem przynosi efekty, a gra wydaje się w miarę równa. Mam nadzieję, że wszyscy będą mieli okazję pokazać się co najmniej po 2-3 razy w grze, aby nikt nie mógł zarzucić trenerowi, że nie dostał szansy. Najlepsi pojadą na MŚ i do tego czasu będzie porządna selekcja za nami. Póki są wyniki, metoda się broni. Boję się co będzie gdy przyjdą porażki (a pewnie w końcu się jakieś pojawią)? Polscy kibice znają się wszak na siatkówce jak nikt inny na świecie i zlinczują Vitala za brak wiedzy trenerskiej, kardynalne błędy (poznane dopiero po meczach ;)), inne wymyślne powody. Pamiętajmy, że trener wie co i kto sobą reprezentuje w danym momencie, a kibice nie mają o tym pojęcia. Nazwiska nie grają. Nie znamy się, jako kibice, na długofalowych cyklach treningowych i ich skutkach (o ile nie mamy doświadczenia w prowadzeniu zespołów siatkarskich). Forma poszczególnych zawodników od przepracowania cyklów bardzo zależy, a nie każdy zawodnik pracuje cykle w ten sam sposób i w tym samym okresie. Generalnie więcej pokory nam się przyda, zanim wylejemy wiadro pomyj na co by nie mówić doświadczonego trenera. Pozdrawiam kibiców siatkówki! Trzymajmy kciuki za udane turnieje w Polsce!!!

 • zenek mutombo

  0

  Daje wszystkim szanse i super, ale pewnie Kurek i Muzaj będą słabsi od Kaczmarka i Schulza, powoli z dużej grupy wyłonią się najlepsi, wystawia równe składy, bez określania kiedy pierwszy a kiedy drugi składu, zongluje bo okazuje się że jest bogactwo dobrych zawodników, na razie rewela:)

 • kuku666

  Oceniono 2 razy 0

  Przewiduję 3 zwycięstwa. Francja gra bez najlepszych zawodników, a Niemcy i Chiny to co najwyżej średni poziom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX