Siatkówka. Bez Bednorza, Miki, Schulza i Kaczmarka w Łodzi. Czy passa biało-czerwonych zostanie podtrzymana?

Łukasz Kaczmarek, Damian Schulz, Bartosz Bednorz i Mateusz Mika - między innymi tych siatkarzy nie zobaczymy w Łodzi podczas drugiego weekendu Siatkarskiej Ligi Narodów. Czy biało-czerwonym uda się podtrzymać passę zwycięstw?

Pierwszy weekend Siatkarskiej Ligi Narodów Polacy zapamiętają bardzo dobrze. Zespół prowadzony przez Vitala Heynena odniósł trzy zwycięstwa – z Koreą, Rosją oraz Kanadą. Biało-czerwoni stoją przed kolejnym wyzwaniem – w nadchodzący weekend zmierzą się z Francją, Chinami i Niemcami w łódzkiej Atlas Arenie.

Tak, jak zapowiadał belgijski szkoleniowiec polskiej drużyny narodowej, w zespole podczas Siatkarskiej Ligi Narodów dochodzić będzie do sporych roszad kadrowych. W każdym z trzech dotychczasowych spotkań szkoleniowiec desygnował do gry inny skład. Również w czasie nadchodzącego weekendu polska publiczność będzie mogła zobaczyć nieco odmienne oblicze polskiego teamu. W drużynie znaleźli się Maciej Muzaj i Bartosz Kurek, których zabrakło w Katowicach i Krakowie. Będzie w niej również złoty junior, Bartosz Kwolek.

W składzie biało-czerwonych zabraknie Damiana Schulza, Łukasza Kaczmarka, Bartosza Bednorza, Kacpra Piechockiego czy Bartłomieja Lemańskiego, którzy w tym sezonie już pokazali się publiczności podczas sparingów czy Ligi Narodów w Spodku i Tauron Arenie Kraków.

Podobnie jak wcześniej Vital Heynen nie skorzysta z umiejętności Mateusza Miki i Damiana Wojtaszka, którzy mierzą się w urazami. Zabraknie również Norberta Hubera, Tomasza Fornala, Marcina Janusza, Jana Nowakowskiego i Marcina Komendy.

Skład na Siatkarską Ligę Narodów w Łodzi:

atakujący: Maciej Muzaj, Dawid Konarski, Bartosz Kurek

środkowy: Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

przyjmujący: Artur Szalpuk, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Bartosz Kwolek

libero: Michał Żurek, Paweł Zatorski