Siatkówka. Daniel Pliński kończy karierę. Zaczyna przygodę z mediami

Pięciokrotny mistrz Polski, medalista Ligi Mistrzów i mistrz Europy z 2009 roku, Daniel Pliński, postanowił zakończyć karierę. Siatkarz w tym roku skończy 40 lat.

Pochodzący z Pucka siatkarz jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego środka. W karierze klubowej występował w drużynach Korabu Puck, Stolarki Wołomiń, Polskiej Energii Sosnowiec, Jastrzębskiego Węgla, PGE Skry Bełchatów (2007-2014, najdłużej w karierze), Czarnych Radom oraz Indykpolu AZS Olsztyn.

5 razy zdobył Puchar Polski, tyle samo mistrzostwo kraju i trzykrotnie sięgnął po srebro siatkarskiej ekstraklasy. Wywalczył również trzy medale Ligi Mistrzów – dwa brązowe, jeden srebrny – oraz trzy krążki Klubowych Mistrzostw Świata.

Daniel Pliński grał w kadrze od 2005 do 2010 roku. W tym czasie zdobył wicemistrzostwo świata (2006) oraz mistrzostwo Europy w 2009 roku.

W wieku 40 lat zawodnik postanowił zakończyć bogatą w sukcesy karierę. Nie odchodzi jednak od siatkówki. Jak na Twitterze poinformował Żelisław Żyżyński, środkowy będzie komentatorem i ekspertem w nc+.