Siatkówka. Duże zmiany w Treflu Gdańsk. Atakujący odchodzi

Damian Schulz i zagraniczni siatkarze opuszczają Trefl Gdańsk. Przed zespołem spore roszady przez sezonem 2018/2019.

Tyler James Sanders, Daniel McDonnell, Brad Gunter oraz Damian Schulz pożegnali się z Treflem Gdańsk po sezonie 2017/2018.

 - Bardzo dziękujemy TJ-owi, Danowi oraz Bradowi za wszystkie spotkania rozegrane w barwach Trefla Gdańsk, ogromne zaangażowanie w codzienną pracę, a przede wszystkim wywalczone brązowy medal PlusLigi i Puchar Polski. Jesteśmy przekonani, że w Gdańsku kojarzyć się oni będą z tymi wspaniałymi sukcesami, a także ogromną otwartością w relacjach z fanami, za co także należą im się słowa uznania. Kontrakty zawodników obowiązywały rok i po rozgrywkach podjęliśmy decyzję o zmianach na tych pozycjach. Całej trójce życzymy powodzenia i wielu sukcesów w dalszej karierze, zarówno klubowej jak i reprezentacyjnej – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

 Umowy trzech zagranicznych graczy nie zostały przedłużone. Inaczej sprawa wyglądała w kontekście Damiana Schulza. Atakujący był statystycznie najlepszym zawodnikiem na swojej pozycji w PlusLidze, więc jasne było, że klubowi powinno zależeć na zatrzymaniu gracza. Ten jednak wybrał zmianę drużyny. Wszystko wskazuje na to, że trafi do Asseco Resovii Rzeszów.

 - Z dumą patrzę na postępy, jakie Damian poczynił pod skrzydłami trenera Anastasiego, stając się jednym z najlepszych atakujących PlusLigi. Bardzo dziękujemy mu za pracę, jaką włożył w rozwój i ciągłe podnoszenie swoich umiejętności, ponieważ to przekładało się na wyniki drużyny, ale także za cierpliwość, z jaką czekał na swoją szansę. Trener Anastasi świetnie przygotował go do funkcji podstawowego atakującego, a Damian wykorzystując swoje walory, od razu w dwóch pierwszych sezonach w tej roli zanotował bardzo dobre wyniki. Cieszymy się, że to właśnie w Gdańsku tak się rozwinął i jednocześnie rozumiemy jego decyzję o chęci zmian i spróbowania gry w innych barwach. Dziękujemy mu za każdy zdobyty punkt, za wywalczone trofea i trzymamy kciuki za dalszy rozwój jego kariery – zarówno klubowej, jak i reprezentacyjnej, bo na tę drugą zdecydowanie zasłużył – powiedział Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

 Mówi się, że atakującego zastąpi Maciej Muzaj, który po sezonie 2017/2018 rozstał się z Jastrzębskim Węglem.