Siatkówka. Druga selekcja zrobiona. Kadra zaczyna przygotowania w Spale

Pięciu siatkarzy nie będzie uczestniczyć w pierwszej części zgrupowania reprezentacji w Spale. Drużyna narodowa pod okiem Vitala Heynena przygotowuje się do rozgrywek Siatkarskiej Ligi Narodów.

- Po wykonaniu koniecznych badań, w uzgodnieniu z Vitalem Heynenem w pierwszej części zgrupowania kadry nie będą uczestniczyć: Mateusz Masłowski, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Kacper Piechocki i Łukasz Kozub. Pozostają jednak do dyspozycji trenera – napisano na oficjalnym profilu Polskiego Związku Piłki Siatkowej na Twitterze.

Polscy siatkarze są po badaniach. W czasie zgrupowania poza treningami mają również przejść procedury wizowe przed czekającymi na nich zawodami w Stanach Zjednoczonych. W Spale nie ma zawodników ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, która przygotowuje się do Final Four Ligi Mistrzów w Kazaniu – Pawła Zatorskiego oraz Mateusza Bieńka.

Reprezentacja trenuje przed Siatkarską Ligą Narodów, która w pierwszym tygodniu (25-27/05) gościć będzie w Katowicach i Krakowie. Podczas niej biało-czerwoni rywalizować będą z Rosją, Kanadą i Koreą. W jej kolejnej odsłonie w Łodzi (1-3/06) zmierzą się Chinami, Niemcami i Francją. Tydzień trzeci, czwarty i piąty to wyjazdy – kolejno do Osaki (Japonia), Chicago (USA) i Melbourne (Australia). Turniej finałowy zaplanowano we francuskim Lille w dniach 4-8 lipca.

Spotkania reprezentacji siatkarzy w ramach Siatkarskiej Ligi Narodów poprzedzą mecze towarzyskie z reprezentacją Kanady w Katowicach (19 maja) i Opolu (21 maja).

Więcej o: