Siatkówka. Mistrzostwo w cieniu pożegnań. Chemik Police z tytułem, Bełcik i Gajgał-Anioł zagrały ostatni sezon w karierze

W poniedziałek Chemik Police postawił kropkę nad "i" w rywalizacji z ŁKS-em Łódź i zdobył mistrzostwo Polski. Swój ostatni mecz w zawodowej karierze rozegrały Izabela Bełcik i Katarzyna Gajgał-Anioł.

Poniedziałkowy wieczór był szczęśliwy dla Chemika Police. Po trudnym sezonie, w którym zagrożona była dominacja klubu w Polsce, drużyna sięgnęła po złoty medal krajowych mistrzostw.

W pierwszym meczu policzanki wygrały pewnie 3:0, w dwóch ostatnich setach pokonując rywalki 25:9 i 25:4. W kolejnym spotkaniu było więcej walki, ale obrończynie tytułu i tak pokonały łodzianki 3:1 (13:25, 25:22, 25:19, 27:25).

Zespół triumfował, ale pojawił się również czas pożegnań. Utytułowana rozgrywająca, Izabela Bełcik, oraz środkowa Katarzyna Gajgał-Anioł, zakończyły karierę.

Izabela Bełcik to jedna z ostatnich grających „złotek” Andrzeja Niemczyka. Razem z polską reprezentacją dwukrotnie triumfowała w mistrzostwach Europy – w 2003 i 2005 roku. Na swoim koncie ma ponadto 7 mistrzostw Polski, 4 srebrne i 2 brązowe medale ligowych parkietów. W 2015 roku zdobyła II miejsce z kadrą w Igrzyskach Europejskich.

Z kolei Katarzyna Gajgał-Anioł osiem razy wywalczyła złoto w siatkarskiej ekstraklasie kobiet. 7 razy sięgała po Puchar Polski, w 2013 roku po Puchar CEV, a w 2009 po brązowy medal mistrzostw Europy.

Więcej o: