Siatkówka. Joanna Wołosz z mistrzostwem Włoch. W finale pokonała zespół drugiej Polki!

Polska rozgrywająca, Joanna Wołosz, wygrała mistrzostwo Włoch sezonu 2017/2018. Zawodniczka została wybrana MVP finału rozgrywek, a jej klub pokonał drużynę drugiej Polki - Katarzyny Skorupy.

Joanna Wołosz to jedna z najbardziej uzdolnionych polskich siatkarek. W swojej karierze zdobyła dwa złote medale mistrzostw Polski. W 2014 roku rywalizowała o złoto mistrzostw Włoch, jednak jej Yamamay Busto Arsizio przegrało w finale rozgrywek. W tym sezonie, walcząc w Imoco Volley Conegliano, sięgnęła po upragniony tytuł.

Udało się tego dokonać w czwartym meczu finału. Pierwsze starcie obu zespołów wygrały siatkarki Igor Gorgonzoli Novara, jednak w kolejnych trzech górą był zespół Joanny Wołosz. W ostatnim spotkaniu siatkarki Imoco triumfowały 3:1 (28:26, 25:21, 22:25, 25:12), świetnie finiszując w czwartym secie.

Wołosz została wybrana MVP finału mistrzostw Włoch. W tym sezonie nie będzie można zobaczyć rozgrywającej w polskiej reprezentacji. Siatkarka z powodów osobistych zdecydowała się na przerwę od kadry.