Siatkówka. Maciej Muzaj odchodzi z Jastrzębskiego Węgla. Przejdzie do Trefla Gdańsk?

Trzy lata trwała współpraca Macieja Muzaja z Jastrzębskim Węglem. W tym czasie atakujący zdobył z zespołem brązowy medal mistrzostw Polski (2016/2017). W kończących się rozgrywkach PlusLigi jego drużyna zajęła 5. miejsce.

- Koniec sezonu, a zarazem koniec mojej trzyletniej przygody w Jastrzębskim Węglu.
Ogromne podziękowania dla wszystkich trenerów, z którymi miałem okazję tutaj pracować, dla zarządu klubu oraz dla kibiców, a przede wszystkim dla każdego zawodnika, z którym miałem przyjemność grać! Sezon kończymy na miejscu, z którego ciężko w pełni być zadowolonym, ale ważne, że mimo wielu przeciwności wygraliśmy ostatni mecz rozgrywek. Przez te 3 lata odniosłem wiele zwycięstw, jak i sporo porażek, ale na pewno wyniosłem stad sporo doświadczenia, wiele miłych wspomnień oraz medal mistrzostw Polski. Mam nadzieję, że dostarczyłem kibicom wielu pozytywnych emocji. Do zobaczenia – napisał na swoim oficjalnym profilu na Instagramie atakujący Jastrzębskiego Węgla, Maciej Muzaj.

W poprzednim sezonie zawodnik razem z drużyną sięgnął po brązowy medal mistrzostw Polski, pokonując Asseco Resovię Rzeszów. W tym jastrzębianie mierzyli się z zespołem z Podkarpacia o 5. miejsce i ponownie wygrali. Maciej Muzaj był 3. najlepszym zawodnikiem siatkarskiej ekstraklasy na swojej pozycji. Dla swojego zespołu zdobył w tym elemencie 543 punkty.

Atakujący najprawdopodobniej spędzi sezon 2018/2019 pod okiem Andrei Anastasiego w Treflu Gdańsk. Zespół byłego szkoleniowca reprezentacji Polski przejdzie spore roszady. Damian Schulz i Mateusz Mika najprawdopodobniej przeniosą się do Asseco Resovii Rzeszów, co oznacza, że Muzaj będzie mógł zastąpić pierwszego z nich.

Zobacz wideo