Siatkówka. BBTS Bielsko-Biała drugim spadkowiczem z PlusLigi

W ostatniej, 30. kolejce sezonu zasadniczego poznaliśmy drugiego spadkowicza z PlusLigi. Porażką z Aluron Virtu Wartą Zawiercie z siatkarską ekstraklasą pożegnali się siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała.

Po pięciu sezonach spędzonych w PlusLidze (od rozgrywek 2013/2014) BBTS Bielsko-Biała pożegnał się z rozgrywkami siatkarskiej ekstraklasy mężczyzn. Z 19 punktami po rundzie zasadniczej klub uplasował się na 15. pozycji w tabeli, co skutkuje jego automatycznym spadkiem do I ligi.

Drużyna, którą początkowo prowadził Rostislav Chudik, a następnie w połowie sezonu przejął Paweł Gradowski, wygrała tylko 6 z 30 rozegranych spotkań. W drużynie znaleźli się zarówno młodzi siatkarze, jak i ci, którzy szukali przygody w nowej lidze – Wiaczesław Tarasow czy Oleg Krikun.

W ostatnim meczu zespół miał jeszcze szansę, by awansować do strefy barażowej, jednak nawet 20 punktów zdobytych przez Jakuba Buckiego i 12 asów serwisowych w czterosetowym spotkaniu mu w tym nie pomogły. Bielszczanie nie wyprzedzili w tabeli bydgoszczan i spadli o ligę niżej.  Mecz o uniknięcie barażu z drużyną z I ligi zagrają więc ekipy Łuczniczki oraz MKS-u Będzin.

Drugą drużyną, która pożegnała się z rozgrywkami PlusLigi, jest Dafi Społem Kielce, które z dorobkiem 15 punktów zajęło 16. pozycję w tabeli.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – BBTS Bielsko-Biała 3:1 (32:30, 16:25, 25:21, 25:21)

Więcej o: