Siatkówka. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle poznała rywala w Final Four Ligi Mistrzów

Oprócz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w Final Four Ligi Mistrzów znalazły się Zenit, Sir Colussi Sicoma Perugia oraz Cucine Lube Civitanova. Gospodarzem imprezy jest broniący tytułu zespół z Kazania.

Zwycięstwem w dwumeczu nad VfB Friedrichshafen ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przypieczętowała awans do Final Four Ligi Mistrzów. Zespół Andrei Gardiniego pokonał podopiecznych nowego selekcjonera polskiej kadry, Vitala Heynena, 3:2 w Polsce i 3:0 na wyjeździe.

Wiadomo było, że w Final Four zagra zespół Zenitu Kazań, który jest gospodarzem turnieju. Podopieczni Władymira Alekno ominęli etap play-off i przez ostatnie tygodnie przygotowywali się do obrony tytułu.

Dzień po awansie kędzierzynian do ostatniego etapu imprezy, poznaliśmy rywali mistrzów Polski. Są to zespoły Sir Colussi Sicoma Perugia oraz Cucine Lube Civitanova. Pierwszy z nich wygrał w dwumeczu z Lokomotiwem Nowosybirsk (3:1 i 2:3), natomiast drugi dwukrotnie pokonał Trentino Diatec (3:1 i 3:2).

Rywalem ZAKSY w półfinale imprezy będzie Cucine Lube Civitanova, która wcześniej wyeliminowała PGE Skrę Bełchatów w play-off 12. Zenit zmierzy się natomiast z Sir Colussi Sicoma Perugia.

Pary półfinałowe Ligi Mistrzów:

Zenit Kazań – Sir Colussi Perugia

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cucine Lube Civitanova

Final Four Ligi Mistrzów odbędzie się w dniach 12-13 maja w Kazaniu.

Więcej o: