Siatkówka. Wilfredo Leon oficjalnie zmienia klub. Siatkarz potwierdził rozstanie z Zenitem Kazań

Trwająca prawie cztery lata współpraca Kubańczyka, Wilfredo Leona, z Zenitem Kazań zakończy się po sezonie 2017/2018. Siatkarz poinformował o tym na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

- Chciałbym oficjalnie poinformować, że postanowiłem nie przedłużać kontraktu z Zenitem Kazań. Dziękuję zarówno klubowi, jak i mojemu szkoleniowcowi za stworzenie idealnych warunków do sportowego rozwoju. W tej cudownej drużynie osiągnąłem sukcesy, o których zawsze marzyłem – wygrałem mistrzostwa Rosji, Puchar Rosji, Ligę Mistrzów i Klubowe Mistrzostwo Świata.

W tym sezonie będziemy mierzyć się z dwoma wyzwaniami – fazą play-off Superligi i finałem Ligi Mistrzów. Jako profesjonalista gwarantuję, że oddam wszystkie moje umiejętności i całe serce, by zwyciężyć w tych rozgrywkach. Dzień finału europejskich pucharów będzie również rocznicą narodzin mojej córki – wygrana w nim stanie się więc najlepszym prezentem.

Rozstaję się z Zenitem w przyjaźni. Niewykluczone, że nasze drogi jeszcze zejdą się w przyszłości. Dziękuję za wsparcie fanom klubu z Kazania. Trzymajcie za mnie kciuki – Wilfredo Leon napisał na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Przyjmujący występował w zespole od 2014 roku. Wygrał 3 tytuły mistrza Rosji, 4 Puchary, 3 złote medale Ligi Mistrzów, Klubowe Mistrzostwo Rosji oraz 3 Superpuchary Rosji. W lipcu 2019 roku, po zakończeniu karencji, będzie mógł oficjalnie zadebiutować w polskiej kadrze.

Już od kilku tygodni mówi się, że Kubańczyk przeniesie się do Sir Safety Perugii, której właściciel, Gino Sirci, miał zaoferować przyjmującemu rekordowo wysokie wynagrodzenie.

Więcej o: