Siatkówka. Kiedy poznamy skład reprezentacji Polski siatkarzy?

Od kiedy oficjalnie przedstawiono Vitala Heynena jako selekcjonera siatkarzy, nie ustają pytania o to, kto znajdzie się w polskiej kadrze. Okazuje się, że na odpowiedź przyjdzie jeszcze poczekać.

W lutym Vital Heynen został szkoleniowcem polskiej reprezentacji. Od tego czasu zdołał zjednać sobie wielu zwolenników, ucząc się języka polskiego i głośno mówiąc o tym, że marzy o medalu olimpijskim zdobytym z biało-czerwonymi.

W jednym z ostatnich wywiadów charyzmatyczny Belg opowiedział o tym, że zawsze chciał zająć się kadrą z tak dużym potencjałem zawodniczym oraz o tym, że nie patrzy na problemy, a na możliwości (odnosząc się do poruszanego wciąż tematu znalezienia zastępstwa dla Mariusza Wlazłego i Pawła Zagumnego).

Trener skomentował kwestie kadrowe, wspominając o uzdolnionych polskich zawodnikach – m.in. Damianie Schulzu, Marcinie Komendzie, Łukaszu Kozubie, Macieju Muzaju, Aleksandrze Śliwce czy Bartoszu Bednorzu. Dodał również, że w jego opinii Bartosz Kurek grający podczas Pucharu Świata 2015 na ataku był jednym z najlepszych zawodników na tej pozycji na świecie.

Kiedy poznamy skład kadry?

Jak będą wyglądały wybory personalne Belga? Okazuje się, że na to przyjdzie jeszcze poczekać.

- Pojawiły się problemy, które nie zależą w żaden sposób od samych zawodników. Najpierw przygotowałem listę 24 graczy, których brałem pod uwagę. Później FIVB ograniczyło ich liczbę do 18, więc musiałem wszystko ponownie przemyśleć. W poniedziałek światowe władze wspomniały o 21 graczach, więc zaczynam od początku – trener przekazał Sport.pl. - Wydaje mi się, że będę potrzebował jeszcze kilku tygodni, by dogadać z każdym zawodnikiem jego program – dodał Vital Heynen. 

Wielkie wyzwanie w debiutanckim sezonie

Największym sprawdzianem Belga w tym roku w sztabie reprezentacji Polski będą mistrzostwa świata, które rozegrane zostaną w Bułgarii i we Włoszech. Biało-czerwoni bronią na nich tytułu zdobytego cztery lata temu – w debiutanckim sezonie Stephane'a Antigi w roli trenera.

Przed tą imprezą kadra weźmie udział w Siatkarskiej Lidze Narodów (w Polsce w okresie od maja do czerwca w Krakowie, Katowicach i Łodzi) oraz w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera (Kraków). Były trener Transferu Bydgoszcz będzie miał niecałe dwa tygodnie na przygotowanie zespołu do pierwszego z turniejów.

Zobacz wideo
Więcej o: