Siatkówka. Koniec sezonu dla Marcina Możdżonka!

Wszystko wskazuje na to, że dla Marcina Możdżonka sezon 2017/2018 się skończył. Siatkarz Asseco Resovii Rzeszów naderwał przyczep mięśnia półbłoniastego uda. Jest to spory problem kadrowy dla klubu.

Reprezentant Polski nabawił się kontuzji przyczepu mięśnia półbłoniastego uda podczas meczu wyjazdowego z Indykpolem AZS Olsztyn. Jego zespół przegrał spotkanie, a gracz Asseco Resovii Rzeszów natychmiastowo przekazany został pod opiekę lekarzy. W poniedziałek siatkarz przeszedł badania w Łodzi pod okiem Jana Sokala, a ich wyniki okazały się niekorzystne zarówno dla samego zawodnika, jak i dla klubu, który mierzy się z utratą już drugiego środkowego po Bartłomieju Lemańskim.

Za najwyższego środkowego w kraju dokonano już transferu medycznego – pozyskano młodego Francuza, Barthelemy'ego Chinenyeze. – Do końca sezonu zostajemy z trzema środkowymi, bo okno transferowe dawno się już zamknęło, a nie możemy dokonać drugiego transferu medycznego. Przepisy na to nie pozwalają – mówi „Przeglądowi Sportowemu” prezes Asseco Resovii, Bartosz Górski. Sytuacja jest trudna szczególnie w Pucharze CEV, gdzie francuski zawodnik nie wystąpi. To oznacza, że z Biełogorie Biełgorod zespół z Podkarpacia zagra z Łukaszem Perłowskim i Dawidem Dryją na środku.

Marcin Możdżonek prawdopodobnie nie będzie również do dyspozycji Vitala Heynena w Lidze Narodów.