Siatkówka. Hegemon trafi prosto do Final Four - Zenit Kazań gospodarzem ostatniej fazy Ligi Mistrzów

Zenit Kazań od trzech lat nie ma sobie równych w Lidze Mistrzów. Tym razem nie będzie musiał grać w play-off, bowiem przyznano mu rolę gospodarza Final Four. W Lidze Mistrzyń gościć będzie natomiast rumuńskie CS Volei Alba Blaj.

Już od trzech lat Zenit Kazań pokazuje, że na międzynarodowym podwórku nie ma sobie równych. Tak jest również w trwającej edycji Ligi Mistrzów – podopieczni Władymira Alekny w fazie grupowej nie stracili ani punktu i awansowali do play-off. W tym roku nie będą jednak musieli przechodzić przez tę fazę rozgrywek, ponieważ zostali wybrani gospodarzami Final Four, które odbędzie się w dniach 12-13 maja.

Zespół z Kazania do tej pory pięciokrotnie wygrywał Ligę Mistrzów – w 2008, 2012, 2015, 2016 i 2017 roku. Na swoim koncie drużyna ma już wszystkie medale międzynarodowych rozgrywek – w ostatnim czasie zdobyła nawet ostatnie brakujące złoto Klubowych Mistrzostw Świata. Gra w niej Kubańczyk z polskim paszportem, Wilfredo Leon.

Szansę na awans do Final Four Ligi Mistrzów mają trzej polscy reprezentanci – Jastrzębski Węgiel, PGE Skra Bełchatów oraz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Do fazy play-off Ligi Mistrzyń nie zakwalifikował się żaden z polskich zespołów. W tym roku Final Four imprezy rozegrane zostanie w Sala Polivalenta w Rumunii, bowiem na gospodarza wybrano CS Volei Alba Blaj.

Zobacz wideo