Liga Mistrzyń. Przepaść między zespołem z Łodzi a Dynamo Moskwa. Wicemistrzynie Polski w grupie nie zdobyły nawet punktu!

Zawodniczki Grot Budowlanych Łódź przegrały 0:3 (12:25, 13:15, 20:25) swój ostatni mecz fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Siatkarki Dynama Moskwa były bezlitosne dla wicemistrzyń Polski, które w tabeli rozgrywek nie zapisały nawet punktu.

69 minut meczu, 45 punktów zdobytych przez siatkarki Grot Budowlanych Łódź (w tym 10 bezpośrednio z błędów własnych rywalek), ani jedna akcja nie skończona pozytywnie przez Hanę Cuturę (11 prób) i tylko trzy poprawne ataki wykonane przez Julię Twardowską (13 szans) – tak zakończył się wtorkowy mecz pomiędzy podopiecznymi Błażeja Krzyształowicza a zespołem Dynama Moskwa.

Pierwsze dwa sety pokazały bardzo wyraźną różnicę między obiema drużynami. Polski zespół zdołał w nich zdobyć łącznie tylko 25 punktów, osiągając kolejno 20 i 31 procent skuteczności ofensywnej. Choć w trzeciej partii udało mu się poprawić efektywność ataku, to nie był w stanie w jakikolwiek sposób nawiązać równej walki z przeciwniczkami i zakończył spotkanie w trzech partiach.

Był to ostatni mecz łodzianek w tej edycji Ligi Mistrzyń. Wciąż aktualne wicemistrzynie Polski nie zdołały zdobyć w tych rozgrywkach nawet jednego punktu do tabeli, wygrywając tylko 2 sety w grupie D (na 6 spotkań).

Dynamo Moskwa – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:12, 25:13, 25:20)