Siatkówka. ONICO Warszawa w kłopotach. "Szpital" w zespole Stephane'a Antigi

Damian Wojtaszek doznał kontuzji podczas wyjazdowego meczu z BBTS-em Bielsko-Biała. Libero stołecznej drużyny rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie, jednak na początku czwartego seta jego miejsce zajął Jędrzej Gruszczyński, który w poprzednich partiach pojawił się na boisku w roli przyjmującego. Stan zdrowia Damian Wojtaszka skomentował lekarz ONICO Warszawa, Mateusz Dawidziuk z CM Gamma.

– W trzecim secie meczu z BBTS-em Bielsko-Biała Damian Wojtaszek doznał urazu skrętnego prawego kolana. W wyniku badań i przeprowadzonej diagnostyki w CM Gamma stwierdzono częściowe uszkodzenie więzadła pobocznego piszczelowego. Damianowi zostało podane osocze bogatopłytkowe poprawiające gojenie. Od jutra, pod okiem fizjoterapeuty Roberta Kozłowskiego, będzie przechodził rehabilitację. Powrót do gry planowany jest za około trzy tygodnie – powiedział lekarz ONICO Warszawa, Mateusz Dawidziuk.

„Szpital” w ONICO

To oznacza, że sytuacja kadrowa w zespole Stephane’a Antigi jest bardzo trudna. Do zdrowia po wycięciu wyrostka robaczkowego dochodzi Bartosz Kwolek (przyjmujący), na urazy narzekali również Sharone Vernon-Evans (atakujący) oraz Jan Nowakowski (środkowy). Jako że zespół ze stolicy dysponuje jedynie trzema przyjmującymi, to w chwili obecnej pozostało ich tylko dwóch – 37-letni Guillaume Samica oraz Wojciech Włodarczyk. Wcześniej do pomocy na przyjęciu był również libero Jędrzej Gruszczyński, jednak w obliczu kontuzji Damiana Wojtaszka będzie grał na swojej podstawowej pozycji.

Maciej Bartoszek o Termalice. "Co mógłbym zmienić? Tylko to, że nie podjąłbym się tej pracy ponownie". Dogrywka#3

Więcej o: