Sport.pl

Siatkówka. Mistrzynie Polski z nowym trenerem. Marcello Abbondanza podpisał kontrakt z Chemikiem Police

Siatkarki Chemika Police mają nowego trenera. Na miejsce zwolnionego ostatnio Jakuba Głuszaka zatrudniono Marcello Abbondanzę.

Marcello Abbondanza ma 47 lat i urodził się w Cesenie we Włoszech. Jego ostatnim klubem było włoskie Pomi Casalmaggiore. Wcześniej pracował m.in. w Fenerbahce Stambuł, Rabicie Baku, Villa Cortese czy Pesaro. Na swoim koncie ma wiele sukcesów - srebro Ligi Mistrzyń, 2 złota Pucharu CEV, 2 mistrzostwa Turcji i mistrzostwo Azerbejdżanu. Prowadził również kadrę narodową Bułgarii. Aktualnie jest trenerem reprezentacji Kanady.

Pracę w Chemiku rozpocznie w połowie przyszłego tygodnia. Będzie obecny podczas wtorkowego spotkania Ligi Mistrzyń z Vizurą Ruma. Pierwszy raz przy linii bocznej boiska w roli szkoleniowca stanie przy okazji rywalizacji z Bielskiem (05.03.2018r.). Marcello Abbondanza z mistrzyniami Polski związał się do końca bieżącego sezonu z opcją przedłużenia umowy na kolejne lata.

- Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna. Marcello wydaje mi się stanowczym człowiekiem, który dużo wymaga. Cenię takie podejście, dlatego cieszę się, że podpisaliśmy kontrakt – mówi Paweł Frankowski, prezes Chemika.

Zespół z Polic znajduje się obecnie na 1. miejscu Ligi Siatkówki Kobiet. Mistrzynie Polski wyprzedzają wiceliderki z ŁKS-u Łódź o 4 punkty.

Więcej o:
Skomentuj:
Siatkówka. Mistrzynie Polski z nowym trenerem. Marcello Abbondanza podpisał kontrakt z Chemikiem Police
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX