Siatkówka. Zenit Kazań nie jest już liderem Superligi!

Chociaż Zenit Kazań w ostatnich latach zdominował klubowe rozgrywki międzynarodowe, to nie jest bezbłędny. Po 17. kolejce rosyjskiej Superligi zespół Władymira Alekny stracił prowadzenie na rzecz Biełogorie Biełgorod

Po 17. kolejce Superligi Zenit Kazań opuścił miejsce lidera tabeli. Bezpośrednią przyczyną była porażka 2:3 z Biełogorie Biełgorod, które zmieniło rosyjskiego giganta na prowadzeniu. Jest to druga przegrana zespołu Władymira Alekny w sezonie 2017/2018.

Było to spotkanie błędów, choć trzymające w napięciu do ostatniej piłki. Zenit dobrze rozpoczął mecz, wygrywając w pierwszym secie 25:21. W kolejnych dwóch partiach goście musieli jednak uznać wyższość rywali, którzy postawili na szczelniejszy blok i popełniali mniej błędów. Zenit doprowadził do tie-breaka głównie dzięki niezłej grze Wilfredo Leona (w sumie 21 punktów w meczu), jednak w ostatnim secie górą byli gospodarze.

Najskuteczniejsi po stronie Zenita byli Leon i Maksim Michajłow (18 punktów), natomiast najwięcej punktów po stronie miejscowych zdobył Dmitrij Muserski (17). Komentatorzy tłumaczą porażkę mistrzów Rosji zmęczeniem spowodowanym intensywnością grudniowego rozkładu meczów (liga, Klubowe Mistrzostwa Świata).

Zenit i Biełogorie mają po 45 punktów w tabeli. Było to 13. zwycięstwo z rzędu zespołu z Biełgorodu.

Biełogorie Biełgorod – Zenit Kazań 3:2 (21:25, 25:20, 25:18, 20:25, 15:12)