Siatkówka. Wilfredo Leon odrzucił ofertę z Kazania? Blisko mu do włoskiego zespołu?

Wilfredo Leon to bez wątpienia jeden z najlepszych siatkarzy na świecie. Jego kontrakt w Zenicie Kazań wygasa po sezonie i Kubańczyk ponoć nie chce go przedłużyć. Trafi do Włoch?

Kilka tygodni temu podawaliśmy, że według włoskiej „La Gazetta Dello Sport” lider Serie A, Sir Safety Perugia, miał złożyć intratną ofertę na sezon 2018/2019 jednemu z najlepszych siatkarzy na świecie, Wilfredo Leonowi. Choć dla większości mediów było to szaleństwo zważywszy na konkurencyjną propozycję z obecnego klubu Kubańczyka – Zenitu Kazań – to wydaje się, że siatkarz z polskim obywatelstwem może przychylić się do grania w Italii.

Zwycięzca ubiegłorocznych Klubowych Mistrzostw Świata odrzucił ponoć kontrakt zaoferowany przez Zenit Kazań. To oznacza, że na ten moment w rywalizacji o przychylność Kubańczyka została drużyna z Perugii, jak również jeden z zespołów brazylijskiej Superligi. Nieoficjalnie podaje się również, że najwyższe wynagrodzenie zaoferowały Leonowi władze jego obecnego klubu.

Wilfredo Leon to trzykrotny mistrz Rosji i zwycięzca Ligi Mistrzów. Wygrał również KMŚ w 2017 roku oraz wcześniej dwa srebrne medale tej imprezy. Na swoim koncie ma cztery Puchary Rosji. Dwukrotnie został wybrany MVP Ligi Mistrzów. W 2019 roku rozpocznie grę w polskiej reprezentacji.