Siatkówka. Gwiazdor ZAKSY przedłużył kontrakt na kolejny sezon

Grający od sezonu 2015/2016 w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle Benjamin Toniutti podpisał kontrakt na kolejny sezon. 28-latek zdobył z drużyną dwa tytuły mistrza Polski.

– Przedłużyliśmy kontrakt z Benjaminem Toniuttim na kolejny rok, chęć kontynuacji współpracy była obustronna. Powoli zaczynamy rozmawiać o przyszłości, budować nowy skład, wielu zawodnikom w tym sezonie kończą się umowy. Przedłużenie kontraktu z Benjaminem Toniuttim było priorytetowe, Ben jest mózgiem tej drużyny i dlatego też zaczynamy od rozgrywającego. Nie negocjowaliśmy szczególnie długo, ale zatrzymanie Bena było bardzo trudne - o finalizacji rozmów mówi prezes Sebastian Świderski.

– Podziękowania i słowa uznania należą się naszym sponsorom, którzy pomogli w zatrzymaniu Bena. Wielkie brawa dla nich za to. Widzimy, że siatkówka na Opolszczyźnie jest ważna, że ludzie żyją wydarzeniami sportowymi chcą inwestować i przede wszystkim rozumieją takie sytuacje i potrzeby. Takich zawodników jak Ben ciężko jest znaleźć, a jeszcze trudniej zatrzymać. Nam wspólnymi siłami się to udało i cieszę się, że Ben zostanie z nami – podsumowuje prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

28-letni rozgrywający spędza w ZAKSIE trzeci sezon. W tym czasie wygrał z nią dwa mistrzostwa Polski oraz Puchar Polski. W swojej karierze zdobył ponadto brąz mistrzostw Francji (czterokrotnie), mistrzostwo Niemiec (2015), medale Ligi Światowej oraz mistrzostwo Europy (2015 rok).

- Bardzo się cieszę, że zostaję w ZAKSIE na kolejny sezon. Podjąłem taką decyzję przede wszystkim dlatego, że czuję się tutaj naprawdę dobrze. Widzę, że klub chce kontynuować pracę ze mną, ufa mi, a to ważne dla każdego zawodnika - również trener Gardini wielokrotnie mi o tym mówił. Nie bez znaczenia był też fakt, że mój dobry przyjaciel Sam Deroo ma ważny kontrakt na kolejny sezon, co pomogło mi w podjęciu ostatecznej decyzji o pozostaniu w Kędzierzynie-Koźlu – o podjętej decyzji mówi kapitan mistrzów Polski.

Po pierwszej rundzie fazy zasadniczej ZAKSA jest liderem PlusLigi. Zespół prowadzony przez Andreę Gardiniego nie przegrał do tej pory ani jednego meczu w polskich rozgrywkach.