Siatkówka. Łuczniczka Bydgoszcz bez przyjmującego. Batagim opuścił zespół

Henrique Batagim nie jest już zawodnikiem Łuczniczki Bydgoszcz. Kontrakt z przyjmującym został rozwiązany za porozumieniem stron.

Henrique Batagim do zespołu Łuczniczki Bydgoszcz dołączył przed sezonem 2017/2018. W PlusLidze rozegrał łącznie dziewięć meczów, zdobywając w nich 35 punktów. W trakcie spotkania z BBTS-em Bielsko-Biała Brazylijczyk doznał kontuzji, która wykluczyła go na długi okres z gry oraz treningów.

 W okresie świąteczno-noworocznym władze klubu pozyskały zastępstwo dla siatkarza. Był nim Jewgienij Gorczaniuk, który przez większość kariery grał w Grecji.  

 - Ze względu na problemy zdrowotne Batagima, musieliśmy szukać kogoś kto nam pomoże w ofensywie. Trudno jest w tym okresie znaleźć wolnego, dobrego siatkarza, którego nie trzeba wykupować z klubu. Szukaliśmy, więc zawodnika z klubu z problemami finansowymi. Z przesłanych ofert Gorczaniuk wydał się najlepszym wyborem. Jest to zawodnik bardzo ofensywny, a z tym szczególnie na lewej stronie mieliśmy problem. Mam nadzieję, że wzmocni on ofensywę i doda też całemu zespołowi charakteru, agresji na boisku - powiedział trener Łuczniczki i kandydat na selekcjonera reprezentacji Polski, Jakub Bednaruk. Kontrakt z Batagimem został rozwiązany za porozumieniem stron.

Trudny sezon Łuczniczki Bydgoszcz

 Łuczniczka Bydgoszcz obecnie plasuje się na 14. pozycji PlusLigi, mając po 15 meczach zaledwie 11 punktów. W pierwszej części sezonu zasadniczego wygrała tylko trzy spotkania, w ostatnim z nich zwyciężając 12 listopada (rywal: Aluron Virtu Warta Zawiercie).

 Zła postawa zespołu i ciągłe problemy zdrowotne, z którymi się zmagał (między innymi Mateusza Sacharewicza, Wojciecha Jurkiewicza czy też wspomnianego Batagima) poskutkowały oddaniem się do dyspozycji zarządu klubu aktualnego szkoleniowca bydgoszczan, Jakuba Bednaruka.

- Wyniki osiągnięte do tej pory są dalekie od satysfakcjonujących. Wierzę jednak, że dobra praca na treningach przełoży się na lepsze wyniki w kolejnych meczach. Stąd też Trener Bednaruk ma pełne poparcie zarówno moje, jak i Rady Nadzorczej – napisał w oficjalnym komunikacie klubu prezes zarządu, Piotr Sieńko.

Więcej o: