Liga Mistrzyń. Chemik Police udanie otworzył zmagania, choć liderki grały średnio

W swoim pierwszym meczu tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń siatkarki Chemika Police grały na wyjeździe z Vizura Ruma. Pokonały rywalki w trzech krótkich setach - 3:0 (25:17, 25:21, 25:14).

75 minut potrzebowały siatkarki Chemika Police, by pokonać swojego pierwszego rywala  w tegorocznej Lidze Mistrzyń – Vizura Ruma. Zespół Jakuba Głuszaka w każdym z setów zdobywał znaczą przewagę, w trzecim deklasując rywalki 25:14.

Przyjezdne pokonały zawodniczki Vizury w każdym elemencie. W ataku wygrały 41 procentami dokładności do 33, w przyjęciu 55 procentami do 45, były lepsze w bloku (11:9), a także w polu serwisowym (7:1). Gospodynie popełniły 31 błędów przy 14 gości.

Świetny mecz ma na swoim koncie doświadczona 36-letnia środkowa Chemika Police, Katarzyna Gajgał-Anioł. Grając z 67 procentami poprawności ataku zawodniczka zdobyła 13 punktów i sześciokrotnie zablokowała rywalki. Była to spora zaliczka dla przyjezdnych, bowiem trochę traciły poprzez słabą dyspozycję Katarzyny Zaroślińskiej w ataku (średnio 1 na trzy piłki skończone, 8 punktów). Niezbyt dobrze spisała się również Bianka Busa (7 punktów, 37 procent w ataku, 31 w przyjęciu), jednak to ona zakończyła mecz przy stanie 25:14.

Vizura Ruma – Chemik Police 0:3 (17:25, 21:25, 14:25)