Siatkówka. Transfer roku? Włosi skuszą Wilfredo Leona?

Wilfredo Leon od 2014 roku gra w Zenicie Kazań. Okazuje się, że może znaleźć się klub, który stanowić będzie konkurencję dla rosyjskiego hegemona i powalczy o zatrudnienie Kubańczyka.

Jak informuje La Gazetta Dello Sport w okienku transferowym w 2018 roku na Kubańczyka może czekać intratna oferta z Włoch. Marzeniem prezesa klubu Sir Safety Perugia, Gino Sirci, jest podpisanie umowy z Leonem, którego określa się mianem najlepszego przyjmującego na świecie.

Gian Luca Pasini określa hipotetyczną propozycję Włochów względem Wilfredo Leona jako „szaloną” i „na papierze niemożliwą do zrealizowania”. Nie wyklucza jednak, że na porozumienie pomiędzy przyjmującym a klubem z Perugii może wpłynąć zmiana układu sił w rosyjskiej siatkówce.

W ostatnim czasie Kubańczyk z polskim paszportem zapewniał, że jego przyszłość jest kwestią otwartą i rozważy każdą ofertę, która trafi do jego managera. Od trzech lat związany jest jednak z rosyjskim hegemonem – Zenitem Kazań, który przez ostatnie trzy sezony wygrywał w Lidze Mistrzów. Sam Leon dwukrotnie został wybrany MVP oraz najlepszym przyjmującym Champions League.

Sir Safety Perugia to z kolei 3. zespół poprzedniego sezonu ligi włoskiej. W 2017 roku sięgnął po srebro Ligi Mistrzów. W jego barwach grają m.in. Ivan Zaytsev, Aleksandar Atanasijević, Marko Podrascanin czy Luciano De Cecco. Po 10. kolejkach rozgrywek zespół ten z 27 punktami jest liderem zestawienia w Italii.