Liga Mistrzyń. Są powody do radości! Kolejny polski klub w prestiżowych rozgrywkach!

Choć musiały przejść eliminacje, to większa ilość grania nie była dla nich problemem. Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów dzięki wygranej nad Novą KBM Branik Maribor awansowały do fazy grupowej Ligi Mistrzyń.

Po wtorkowym zwycięstwie 3:1 na wyjeździe z Nova KBM Branik Maribor rzeszowiankom do awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzyń wystarczył tylko triumf w dwóch setach w rewanżu u siebie. W sobotę nie miały większych problemów z postawieniem kropki nad „i”, wygrywając 3:1.

Pierwsza część meczu układała się dla gospodyń zgodnie z planem. Były zdecydowanie lepsze w ataku i dwa sety wygrały kolejno 25:15 i 25:20. Później jednak zaczęły się kłopoty. Trochę rozluźnienia spowodowanego pewnością awansu i słabsza gra w obronie dały ich przeciwniczkom przewagę, którą wykorzystały pokonując miejscowe 25:20. Ostatnią partię oba zespoły grały wyrównanie, jednak zwycięstwo odniosły zawodniczki Lorenzo Micellego (27:25).

W meczu świetnie spisała się Helene Rousseaux, która była najczęściej punktującą zawodniczką zespołu z Rzeszowa, a grała tylko dwa z czterech setów (16 punktów). Za nią na boisku pojawiła się Klaudia Kaczorowska, lecz nie utrzymała poziomu ataku na lewym skrzydle, zachowując 11 procent efektywności w ofensywie.

Na szczęście dla gospodyń w składzie miały również Adelę Helić i Jelenę Blagojević, które „załatały” punktową dziurę, choć pierwsza z nich na 38 prób skończyła tylko 11 (i tak odnotowując 14 punktów w meczu).

Przyjezdne pokonały rzeszowianki w bloku (11:6), asach serwisowych (9:8) oraz przyjęciu (47 procent do 42), jednak kto był lepszy w ataku, ten wygrywał (co potwierdził również trzeci, przegrany przez drużynę z Rzeszowa, set).

Rzeszowianki awansowały do fazy grupowej LM. Zagwarantowany w niej udział mają również zespoły Chemika Police i Grot Budowlanych Łódź.

Developres SkyResRzeszów - Nova KBM Branik Maribor 3:1 (25:15, 25:20, 20:25, 27:25)