Siatkówka. Nie dostał szans w klubie, więc przechodzi do jego kolejnego rywala. Akala w Łuczniczce Bydgoszcz

Choć w tym sezonie nie dostał jeszcze możliwości pokazania się na parkietach PlusLigi, to już w niedzielę ta sytuacja może ulec zmianie - ale w innym klubie! Patryk Akala oficjalnie dołączył do Łuczniczki Bydgoszcz, kończąc tym samym współpracę z Aluron Virtu Wartą Zawiercie.

Patryk Akala od pewnego czasu trenował z zespołem Łuczniczki Bydgoszcz, a w sobotę oficjalnie dołączył do drużyny. W minionym sezonie grał w barwach Aluronu Virtu Warty Zawiercie, występującego wówczas na zapleczu PlusLigi. W przeszłości reprezentował m.in. Czarnych Radom, Morze Szczecin i AGH 100RK Kraków.

- Patryk dołączył do naszego zespołu ze względu na problemy zdrowotne, jakie mają Mateusz Sacharewicz i Wojciech Jurkiewicz. Potrzebowaliśmy kogoś, kto wzmocni zespół, bo nie możemy ryzykować i pozostać z tylko jednym juniorem. Patryk jest bardzo charakterny, to typ walczaka, który powalczy o każdą piłkę i kogoś takiego właśnie potrzebowaliśmy - mówi trener Łuczniczki Bydgoszcz, Jakub Bednaruk.

Dopięte zostały wszelkie formalności i środkowy będzie mógł zagrać w niedzielnym meczu. Paradoksalnie rywalem bydgoszczan będzie Aluron Virtu Warta Zawiercie.

Jeśli chodzi o środek boiska, to Łuczniczka jest jednym ze słabszych klubów w tym aspekcie po 8. kolejkach PlusLigi. Tylko dwie drużyny są od niej gorsze w liczbie punktów zdobytych na siatce (58 bloków). Najczęściej punktowali Wojciech Jurkiewicz – 17 oraz Michał Szalacha – 18. Najskuteczniejszy blokujący rozgrywek 2016/2017, czyli Mateusz Sacharewicz, zmaga się z kontuzją.

Aktualnie bydgoszczanie zajmują 13. miejsce w tabeli. Aluron Virtu jest 15.

Zobacz wideo
Więcej o: