Siatkówka. Katarzyna Skorupa vs. Joanna Wołosz 1:0. Igor Gorgonzola Novara z Superpucharem Włoch

Długi pięciosetowy bój rozstrzygnął losy tegorocznego Superpucharu Włoch. Igor Gorgonzola Novara pokonał zespół Imoco Volley Conegliano. Dla polskich kibiców rywalizacja ta była interesująca ze względu na pojedynek dwóch rozgrywających - Katarzyny Skorupy i Joanny Wołosz.

W środowe popołudnie SportingPalace stało się stolicą włoskiej żeńskiej siatkówki. W meczu o Superpuchar Italii konkurowały ze sobą zespoły Igor Gorgonzola Novara i Imoco Volley Conegliano. Dla polskich kibiców spotkanie to przyniosło sporo emocji, ponieważ było pojedynkiem dwóch rozgrywających znad Wisły – Katarzyny Skorupy i Joanny Wołosz.

Obrończynie tytułu z poprzedniego roku, czyli zawodniczki Conegliano, potrzebowały więcej czasu, by wejść w mecz. Przesuwanie odpowiedzialności w ofensywie z Hill na Bricio momentami było dość czytelne, co dało zespołowi przeciwnemu wysokie prowadzenie (25:19). Druga partia była jednak wyjątkowo emocjonująca i zakończyła się dopiero na przewagi (początkowo kilkoma punktami prowadziły siatkarki Igor Gorgonzoli Novara prowadzone w ataku przez bezbłędną Plak).

Mimo początkowego prowadzenia zespołu Skorupy w trzeciej i czwartej partii jego gra na skrzydłach zaczęła słabnąć. Rzutem na taśmę drużyna ta doprowadziła do tie-breaka, w którego końcówce przegrywała już 13:14. Uciekła jednak spod topora, nie zwalniając ręki w ofensywie i ostatecznie wygrała 16:14.

Indywidualnie w meczu o Superpuchar Skorupa zdobyła 1 punkt, natomiast Wołosz aż 7 razy więcej.

Igor Gorgonzola Novara - Imoco Volley Conegliano 3:2 (25:19, 25:27, 22:25, 25:23, 16:14)

Zobacz wideo
Więcej o: