Siatkówka. Konarski liderem wśród atakujących ligi tureckiej. Kibice czekają na Kurka

7 kolejek i 7 zwycięstw - tak prezentuje się bilans Ziraatu Bankasi Ankara na początku sezonu 2017/2018 ligi tureckiej. Zgodnie z oczekiwaniami Dawid Konarski jest podstawowym zawodnikiem swojego zespołu. Szans na debiut w drużynie nie dostał jeszcze Bartosz Kurek, który zmaga się z kontuzją.

Ziraat Bankasi Ankara to 4. zespół poprzedniego sezonu ligi tureckiej. W nowe rozgrywki wkroczył jednak ze zdwojoną siłą, ponieważ po bardzo głośnych transferach, na których mocy przenieśli się tam między innymi Dawida Konarski z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz Bartosz Kurek z PGE Skry Bełchatów.

Zespół polskiego duetu po 7. kolejkach rozgrywek zajmuje 1. miejsce w tabeli. Drużyna ta jest niepokonana – tylko raz nie zdobyła kompletu punktów, wygrywając 3:2 z obecnie 5. w rozgrywkach Fenerbahce. W ostatnim meczu Ziraat pokonał Inegol Bld. Bursa 3:1 (25:16, 25:21, 22:25, 25:15) i umocnił się na prowadzeniu.

Dawid Konarski jest liderem zestawienia ligi tureckiej, jeśli chodzi o ranking atakujących. Polak zgromadził na swoim koncie 108 punktów z ofensywy. Bartosz Kurek nadal nie zadebiutował w tym sezonie. Zawodnik zmaga się z kontuzją i nie znajduje się w meczowej czternastce. Nie wiadomo, kiedy pojawi się na boisku.