Liga Mistrzyń. Kropka nad "i" postawiona. Rzeszowianki w III rundzie eliminacji

Sobota w Rzeszowie była szczęśliwym dniem. Asseco Resovia pokonała na wyjeździe Jastrzębski Węgiel, a miejscowy zespół Developresu wygrał mecz z Hapoelem Kfar Saba, uzyskując awans do III rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzyń. W fazie grupowej rozgrywek zapewniony udział mają zespoły Chemika Police i Grot Budowlanych Łódź.

Choć zadanie tym razem było dla Developresu Rzeszów łatwiejsze, to po udanym pierwszym meczu z Hapoelem zespół Lorenzo Micelliego musiał wygrać jeszcze dwa sety, by cieszyć się z awansu do III rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów (spotkanie na wyjeździe zakończyło się dla nich wygraną 3:1).

W sobotę wieczorem gospodynie nie miały jednak większych trudności i pewnie postawiły kropkę nad „i” w rywalizacji. Trwający 74 minuty mecz zakończyły wynikiem 3:0, w każdym z setów budując sobie dość wyraźną przewagę nad przeciwniczkami.

Choć statystycznie rzeszowianki mogły imponować tylko w bloku (punktowały nim aż 12 razy) oraz w polu serwisowym (8 asów), to nawet 43 procent skuteczności Magdaleny Hawryły w ataku czy 36 Adeli Helić wystarczyły im, by generalnie pokonać rywalki w ofensywie 43 do 30 procent efektywności.

Kolejnym przeciwnikiem 3. zespołu poprzedniego sezonu będzie słoweńska Nova KBM Branik Maribor.

Developres SkyRes Rzeszów - Hapoel Kfar Saba 3:0 (25:21, 25:19, 25:15)