Siatkówka. Maciej Zajder opuścił Espadon Szczecin. Przeniesie się do beniaminka PlusLigi?

Choć Maciej Zajder sezon rozpocząć miał w Espadonie Szczecin, to próżno było go szukać w składach meczowych. Jak udało nam się ustalić, zawodnik rozstał się z zespołem Michała Mieszko Gogola i najprawdopodobniej znalazł nowego pracodawcę.

Maciej Zajder to 29-letni środkowy, który w swojej karierze związany był między innymi z AZS-em Politechniką Warszawską, AZS-em Olsztyn i Lotosem Treflem Gdańsk. Sezon 2016/2017 spędził w beniaminku PlusLigi, Espadonie Szczecin, z którym ówcześnie podpisał dwuletnią umowę.

Choć i w trwających rozgrywkach można było oczekiwać, że siatkarz wspomoże swoją drużynę, to próżno było go szukać w składzie meczowym. Jak udało nam się dowiedzieć, Zajder opuścił klub na mocy porozumienia.

- Potwierdzam informacje – w środę za porozumieniem stron rozwiązaliśmy kontrakt ze środkowym. Wspólnie ze szkoleniowcem doszliśmy do wniosku, że Macieja czekałaby niesatysfakcjonująca liczba minut spędzonych na parkiecie. Trener Gogol w początkowej fazie okresu przygotowawczego układał zespół w innej szóstce. Stąd środkowy, jako przesympatyczny i ambitny zawodnik, chciał zmienić drużynę, na taką, w której grałby więcej – mówi nam Paweł Adamczak, prezes Espadonu Szczecin.

Tłumaczy również, że rozstanie z Zajderem nie jest skutkiem problemów klubu natury finansowej. - Na chwilę obecną wszyscy zawodnicy mają na bieżąco regulowane pensje. Cały poprzedni sezon również został rozliczony finansowo. Poślizg był, ale byliśmy w stałym kontakcie z osobami oczekującymi na pieniądze. Na ten moment jesteśmy na czysto. Dziś działamy skromnie, ale rzetelnie – dodaje Paweł Adamczak.

Kolejnym klubem zawodnika prawdopodobnie będzie Aluron Virtu Warta Zawiercie. Jest to o tyle zaskakująca informacja, że beniaminek PlusLigi w swoim składzie ma już czterech środkowych – Davida Smitha, Mariusza Marcyniaka, Patryka Akalę oraz Łukasza Swodczyka. Teraz możliwe, że będzie ich pięciu.

Zobacz wideo
Więcej o: