Siatkówka. Sezon dopiero ruszył, a Bartłomiej Lemański już podpisał nowy kontrakt!

Choć widzowie PlusLigi mogli cieszyć się dopiero dwiema kolejkami rozgrywek, to nie przeszkodziło to Bartłomiejowi Lemańskiemu w decydowaniu o swojej przyszłości w kolejnych latach. Mierzący 217 cm zawodnik związał się z Asseco Resovią Rzeszów do 2020 roku.

21-letni zawodnik przygodę z siatkówką rozpoczął w KS Metro Warszawa, od 2014 roku występował na zasadzie wypożyczenia w AZS-ie Politechnice Warszawskiej, skąd przeniósł się do Asseco Resovii Rzeszów. Bartłomiej Lemański ma na swoim koncie srebro mistrzostw Europy kadetów, brąz mistrzostw świata kadetów, a także złoty medal XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. 

 - Bardzo się cieszę, że do 2020 roku będę reprezentował barwy Asseco Resovii Rzeszów. Jest to bardzo dobrze zorganizowany Klub, gdzie mamy zapewnione wszystko, czego potrzebujemy. Wierzę, że przez najbliższe sezony będę stale podnosił swoje umiejętności, co zaprocentuje zarówno w rozgrywkach PlusLigi, jak i również w reprezentacji - powiedział Bartłomiej Lemański. 

 - Kontrakt, który podpisaliśmy z Bartkiem Lemańskim, pokazuje, że konsekwentnie realizujemy naszą strategię stawiania w najbliższych latach na utalentowanych, polskich zawodników. Wierzymy, że dzięki swoim warunkom fizycznym, dużemu talentowi, ale przede wszystkim ciężkiej pracy będzie silnym punktem naszej drużyny oraz reprezentacji Polski. Cieszymy się, że Asseco Resovia Rzeszów stanowi dla młodych zawodników dobre miejsce do podnoszenia swoich umiejętności oraz realizacji ambitnych celów sportowych - skomentował Prezes Zarządu Asseco Resovii Rzeszów, Bartosz Górski. 

Zespół z Podkarpacia zwyciężył oba dotychczasowe spotkania sezonu 2017/2018 PlusLigi. W pierwszym z nich wygrał 3:0 z Dafi Społem Kielce, by następnie w Bielsku-Białej pokonać miejscowy BBTS 3:1. W drugim meczu miał jednak sporo problemów – dysponując najwyższymi środkowymi w lidze (Lemański – 217 cm oraz Możdżonek 211) przegrał rywalizację z gospodarzami w bloku. Obecnie Resovia jest 2. zespołem rozgrywek.

Zobacz wideo
Więcej o: