FIVB nie skróci kary dla Wilfredo Leona

Prezydent FIVB Ary Graca nie daje szans na skrócenie karencji Wilfredo Leona. Kubańczyk z polskim paszportem zadebiutuje najwcześniej 24 lipca 2019 roku.

- Nie ma co liczyć na skrócenie karencji. Jeśli pozwoliłbym na to, by trwała ona krócej w przypadku Leona, to tego samego domagaliby się inni gracze i federacje - mówi Ary Graca cytowany przez siatka.org 

W polskich mediach pojawiły się głosy i pytania, czy karencja Leona nie mogłaby zostać skrócona, tak by Kubańczyk mógł wcześniej pomóc naszej reprezentacji. Okazuje się jednak, że nie ma na to najmniejszych szans i nowy trener kadry będzie musiał sobie radzić przez atakującego. 

Negatywnym aspektem w sprawie Leona jest również fakt, że chodzi o Kubańczyka, a gracze z tego kraju często szukają szans w innych reprezentacjach. Dodatkowo Leon nigdy nie grał mieszkał i nie grał w polskim klubie, co również negatywnie wpływa na ocenę przez federację.

- Respektowanie prawa jest szczególnie ważne, aby żadna bogata federacja nie wykupiła sobie całej drużyny opartej na obcokrajowcach - czytamy w serwisie siatka.org

Oznacza to, że 24-latek będzie mógł grać w kadrze biało-czerwonych dopiero w 2019 roku.

Więcej o: