Siatkówka. Zastępstwo za Kevina Tillie znalezione! Były kapitan kadry Argentyny w Jastrzębskim Węglu

Pierwszy pożar związany z odejściem Kevina Tillie z Jastrzębskiego Węgla wydaje się ugaszony. Klub ze Śląska zakontraktował właśnie nowego przyjmującego - Rodrigo Quirogę, byłego kapitana reprezentacji Argentyny.

- Cieszę się bardzo, że udało nam się pozyskać tego zawodnika i że będzie on mógł pomóc nam w nadchodzącym sezonie. Myślę, że tego gracza nie trzeba przedstawiać polskim fanom. Jest dobrze znany z występów w reprezentacji Argentyny, zresztą przez dłuższy czas był jej kapitanem. Jest to zawodnik ograny na poziomie reprezentacyjnym – wylicza zalety Rodrigo Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla. 

Największą motywacją Quirogi jest chęć powrotu do kadry Argentyny za sprawą dobrych występów w Jastrzębskim Węglu. - Przez ostatnie lata grał poza Europą. Teraz szukał dla siebie dobrej ligi, w której mógłby potwierdzić swoją klasę. Cieszę się, że postawiliśmy na niego i możemy mu to umożliwić. Jest to zawodnik, który świetnie „czuje” i rozumie siatkówkę. Myślę, że swoim stylem gry będzie pasował do gry, którą my lubimy. Dodatkowo będzie mocno zmotywowany, by udowodnić wielu ludziom, w tym trenerowi kadry narodowej, że zasługuje na miejsce w reprezentacji Argentyny. Jeśli mam być szczery, to byłem zaskoczony, że tej klasy siatkarz był jeszcze dostępny na rynku. Jesteśmy podekscytowani faktem, że do nas przyjeżdża i że będziemy mogli rozpocząć wspólnie pracę – dodaje trener Lebedew.

Z transferu tego zadowolony jest także Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

- W związku z tym, że w nadchodzącym sezonie czeka nas sporo grania, gdyż jak wiadomo oprócz występów w PlusLidze i Pucharze Polski, będziemy jeszcze rywalizować w europejskich pucharach, konieczne było poszerzenie składu zespołu. Cieszę się, że zdołaliśmy zakontraktować gracza o wysokich umiejętnościach, sporym doświadczeniu i który dodatkowo ma coś do udowodnienia. Wierzę, że transfer Rodrigo Quirogi przyniesie nam wiele dobrego w nadchodzącym sezonie – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Przyjmujący występował dotychczas w takich klubach, jak Obras Sanitarias de San Juan, Bassano Volley, Pallavolo Catania, Volley Cavriago, Tonno Callipo Vibo Valentia, Kalleh Mazandaran VC, Iraklis Saloniki, Marcegaglia Rawenna, Fenerbahce Stambuł, Vivo/Minas, Maringa Volleyball, Canoas Volei, Obras Sanitarias de San Juan i Al Nasr Dubai.

Nowy gracz Jastrzębskiego Węgla jest 175-krotnym reprezentantem Argentyny. Z kadrą narodową swojego kraju wygrał Igrzyska Panamerykańskie (2012) oraz czterokrotnie zdobywał wicemistrzostwo Ameryki Południowej (2007, 2011, 2013, 2015).

Dwa razy był wybierany najlepszym przyjmującym Mistrzostw Ameryki Południowej (2013, 2015) i raz najlepszym przyjmującym Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej (2013). Od 2009 do 2012 roku był kapitanem reprezentacji Argentyny, z którą brał udział w Lidze Światowej, Mistrzostwach Świata oraz Igrzyskach Olimpijskich.

Więcej o: