Siatkówka. Kolejny ruch transferowy Resovii - Elviss Krastins za Johna Gordona Perrina

23-letni przyjmujący Elviss Krastins podpisał w czwartek kontrakt z Asseco Resovią Rzeszów. Choć 4. drużyna poprzedniego sezonu PlusLigi zamknęła skład na początku okienka transferowego, to niespodziewana chęć odejścia John Gordona Perrina spowodowała, że władze klubu musiały poszukać kolejnego wzmocnienia.

Urodzony na Łotwie nowy przyjmujący rzeszowskiego zespołu, swoją karierę siatkarską rozpoczął w fińskim klubie Valepa Sastamala. Sześć sezonów gry w tym klubie, zaowocowało dwoma tytułami Mistrzów Finlandii, dwoma srebrnymi i brązowymi medalami oraz zdobyciem Pucharu Finlandii.

W poprzednim sezonie, Elviss Krastins reprezentował barwy Volley Precura Antwerpia, z którym w belgijskiej Lidze A, zakończył rozgrywki tuż za podium. Fin jest również podstawowym graczem swojej drużyny narodowej, z którą zakończył swój udział w mistrzostwach Europy, na etapie baraży przed ćwierćfinałami.

Zakontraktowanie Elvissa Krastinsa bezpośrednio związane jest z widmem odejścia Johna Gordona Perrina z zespołu. Manager przyjmującego załatwił mu intratny kontrakt w Chinach. Kanadyjczyk zgłosił Resovii chęć rozwiązania umowy przedwstępnej. Postawiony pod ścianą klub musiał myśleć o przyszłości, by w sezonie 2017/2018 nie borykać się z problemami w defensywie.

W skład zespołu z Podkarpacia wchodzą Marcin Możdżonek, Jakub Jarosz, Dawid Dryja, Michał Kędzierski, Lukas Tichacek, Mateusz Masłowski, Paweł Rusek, Jochen Schoeps, Aleksander Śliwka, Łukasz Perłowski, Dominik Depowski, Elviss Krastins, Bartłomiej Lemański i Thibault Rossard.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.