Sport.pl

ME siatkarzy 2017. Polska - Słowenia 0:3. Fabian Drzyzga: jestem zadowolony z tego jak grałem

- Jestem zadowolony z tego jak grałem w turnieju - mówi Fabian Drzyzga. Rozgrywający zanotował bardzo słaby występ w przegranym 0:3 (21:25, 21:25, 19:25) barażu ze Słowenią o awans do ćwierćfinału ME. Drzyzga jest przekonany, że Polska odpadła z mistrzostw, bo dużo gorzej od Słowenii serwowała i przyjmowała zagrywkę

Łukasz Jachimiak: Dlaczego żegnacie się z mistrzostwami Europy tak wcześnie i w tak złym stylu?

Fabian Drzyzga: Wyłącznie nasza zagrywka o tym zadecydowała. Przegraliśmy ze Słowenią, bo albo serwowaliśmy bardzo słabo, albo psuliśmy. W ogóle nie umieliśmy im zrobić krzywdy zagrywką, a to nie jest drużyna słaba w ataku, wręcz przeciwnie.

Wierzyliście, że uda Wam się cokolwiek zrobić, żeby odwrócić ten mecz?

- On się nie zaczął od razu od lania. Przeciwnie – na początku graliśmy bardzo dobrze. Tylko końcówka nam nie wyszła, pojawiły się błędy własne, one sprawiły, że przegraliśmy pierwszego seta. Drugi set również był wyrównany do pewnego momentu. Ale nie mogliśmy im sprawić żadnego kłopotu na przyjęciu, nie umieliśmy ich ustrzelić, cały czas grali na nie wiem ilu procentach, bo nie widziałem statystyk i na pewno nie będę w nie patrzył [65 proc., Polska miała 57 proc.], ale na pewno grali super na przyjęciu. Ich rozgrywający prawie się nie ruszał z miejsca. My im tylko dawaliśmy piłkę albo psuliśmy zagrywkę.

Z czego to wynikało?

- Nie mam pojęcia skąd to się wzięło. Gdyby znał na to pytanie odpowiedź, to już w trakcie meczu chciałbym pomóc drużynie.

Prezes PZPS Jacek Kasprzyk stwierdził, że być może przyczyn tej porażki trzeba szukać poza boiskiem, w szatni.

- Bzdura. Siatkówka męska opiera się na sile zagrywki, ona musi być agresywna, musi odrzucać rywala od siatki, wtedy się dużo łatwiej gra. Słoweńcy to pokazali. Na tym poziomie to jest niedopuszczalne, żeby tak psuć zagrywki, jak my psuliśmy.

Cały turniej się męczyliście, ale powtarzaliście, że celujecie w medal. Naprawdę w niego wierzyliście?

- Ja osobiście wierzyłem, że uda nam się awansować do czwórki. Oczywiście wiedzieliśmy o tym, że rywale są na naszym poziomie, że nie jesteśmy nad tymi zespołami, tylko na równi ze wszystkimi. Nie mówię, że tylko my pracowaliśmy, a inni leżeli i że im się nie należy, ale taka praca, którą my wykonaliśmy, jak sobie przypomnę, kiedy my to zaczęliśmy, to aż mnie ściska, że to nie wypaliło.

Pytam wprost – mówisz o słabym przyjęciu, a w jakiej Ty jesteś formie? Jesteś zadowolony z tego, jak rozgrywasz?

- Tak, jestem zadowolony z tego jak grałem w turnieju.

Czyli ze Słowenią Twoje rozegranie wyglądało źle tylko dlatego, że złe było przyjęcie?

- Ja nie mówię co było złe, tylko powiedziałem o elemencie zagrywki, który zrobił różnicę.

Co dalej z waszą drużyną?

- Nie wiem, nie myślałem o niczym innym, tylko o tym, żeby wygrać mecz. Nie mam pojęcia nawet co będę robił jutro.

Więcej o:
Komentarze (65)
ME siatkarzy 2017. Polska - Słowenia 0:3. Fabian Drzyzga: jestem zadowolony z tego jak grałem
Zaloguj się
 • kuku666

  Oceniono 15 razy 9

  Nawet nie ma u niego samokrytyki.
  Grał beznadziejnie ale jest zadowolony ze swojej gry.
  Jak można tak nisko upaść?

 • astachanowicz

  Oceniono 8 razy 6

  Drzyzga i Kurek będą opowiadać, że bez Antigi jest super... No bo grają... tak, że ręce opadają... (im też)

 • hipinka

  Oceniono 5 razy 5

  Skoro Drzyzga jest tak świetny i tak bezbłędnie rozgrywa to dlaczego nie biją się o niego czołowe kluby europejskie, tylko wylądował w podrzędnej lidze greckiej? Może czas spuścić trochę sodówy z głowy i spojrzeć na siebie krytycznie?
  nie mówię, że tylko on grał źle, ale chyba tylko on jest z siebie zadowolony

  sorry, ale dopóki Drzyzga i Kurek są w tej kadrze, nic nie wygramy

 • pacior4

  Oceniono 5 razy 5

  Drzyzga jest zawsze z siebie zadowolony. A jeszcze bardziej jego tatuś to że koleś jedynie wystawia a nie rozgrywa nie ma zanczenia. Ciągnie piłke pól metra za nisko i poł metra niedociągnietą do antenki a tatus na antenie "swietna szybka wystawa ale atak mógl być lepszy". To Drzyzga jest głownym autorem porażki na tych mistrzostwach. Jak wszedl Lomacz to wyciagnelismy z 11-16 do po 18 w jednym z meczów.

 • szel2

  Oceniono 5 razy 5

  . Grał najgorzej a jest zadowolony. co za buc

 • szats69

  Oceniono 5 razy 5

  Nie było dobrego elementu podczas tego meczu. I jeśli ktoś wychodzi, że on zagrał dobrze, a za porażkę odpowiada cała reszta, to jest to żałosne i nie fair.

 • e-menda77

  Oceniono 5 razy 5

  Przynajmniej on jest zadowolony. I jego ojciec.

 • zawszetujestem

  Oceniono 4 razy 4

  Nie mogę słuchać tego buca. Wszyscy zagrali słabo a najbardziej bije się w pierś ten, który grał najlepiej czyli Kubiak. Jeżeli tak ma wyglądać reprezentacja to strach pomyśleć o przyszłości. Trochę pokory panie Drzyzga. Niech sztab poszuka w końcu młodego i perspektywicznego rozgrywającego bo z takim nic nie zdziałamy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX